Latvijā piektā zemākā vakcinācijas aptvere Eiropā

Cilvēku rinda pie masu vakcinācijas punkta Ķīpsalas izstāžu hallē FOTO: Sintija Zandersone / LETA

Latvija joprojām ieņem vienu no beidzamajām vietām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara, taču vakcinācijas tempam pēdējā laikā ir uzlabojies, ļaujot vairāk pietuvoties vidējiem ES rādītājiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati.

Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 52,4% kopējās populācijas un šobrīd tikai četrās valstīs šis rādītājs ir zemāks - Bulgārijā - 21%, Rumānijā - 31,2%, Slovākijā - 45% un Horvātijā - 46%.

Proporcionāli visvairāk pirmās vakcīnas devu joprojām izlietots Portugālē, kur 87,4% populācijas jau ir saņēmuši pirmo devu, un Maltā, kur šis rādītājs ir 81,6%. Trešajā vietā atrodas Spānija, kur šis rādītājs ir 80%.

Ceturtajā vietā atrodas Norvēģija, kas vismaz ar pirmo devu savakcinējusi 78,1% populācijas.

Tikmēr Lietuvā šis rādītājs ir 63,7%, bet Igaunijā - 57,8%.

Pēc pabeigto vakcinācijas epizožu īpatsvara Latvija ir piektajā vietā no beigām. Latvijā šobrīd pilns vakcinācijas kurss noslēdzies 47,8%, kamēr Bulgārijā - 20,1%, Rumānijā - 29,4%, Horvātijā - 43,3%, bet Slovākijā - 43,8%.

Baltijas kaimiņvalstīs šis rādītājs ir augstāks - Lietuvā vakcināciju noslēguši 60,4%, bet Igaunijā - 54,8%.

Visu ES un EEZ valstu kumulatīvais vakcinēto īpatsvars pirmās devas gadījumā ir 68,2%, bet pabeigto vakcinācijas faktu - 63,4%.

ECDC apkopojumā izmantoti dati par vakcinētajiem ir relatīvi pret kopējo populāciju.

Uz augšu
Back