"Lidl" un "Rimi" apgalvo, ka veikalu saīsināto darbalaiku dēļ darbinieku algas nesamazināsies

TVNET/LETA
"Lidl" un "Rimi" apgalvo, ka veikalu saīsināto darbalaiku dēļ darbinieku algas nesamazināsies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Cilvēku rinda pie "Lidl" veikala pēc oficiālās atklāšanas Anniņmuižas bulvārī.
Cilvēku rinda pie "Lidl" veikala pēc oficiālās atklāšanas Anniņmuižas bulvārī. Foto: Paula Čurkste/LETA

Lai arī īpaši stingro ierobežojumu laikā līdz 15.novembrim ir saīsināts veikalu darbalaiks, pārtikas mazumtirgotāju SIA "Rimi Latvija" un SIA "Lidl Latvija" darbiniekiem algas par šo periodu samazinātas netiks, sacīja tirgotāju pārstāvji.

"Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis uzsvēra, ka līdz ar jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem un mainīto veikalu darba laiku, "Lidl veikalu darbiniekiem algas nemainās, jo darbinieku darbs ir organizēts maiņās.

"Darbinieki, kam ir pilna darba laika līgumi, joprojām strādā 40 stundas nedēļā, bet darbinieki, kam ir nepilna darba laika līgumi, strādā 30 stundas nedēļā. Vienīgās izmaiņas ir maiņu grafiku organizēšanā, piemērojoties jaunajam veikalu darba laikam," teica Rudzītis, uzsverot, ka visiem "Lidl Latvija" darbiniekiem tiek maksāts par katru nostrādāto minūti.

Arī "Rimi Latvija" sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers apgalvoja, ka "Rimi" darbiniekiem alga nesamazināsies, jo tāpat kā līdz šim daudziem darbiniekiem maiņas sākās un beidzās dažādos laikos.

"Proti, viņi strādāja elastīgos darba grafikos, piemēram, kad varēja nākt agri no rīta un beigt savu maiņu jau pusdienas laikā un otrādi, sākt pēcpusdienā un strādāt līdz vakaram," teica Šleiers.

Jau vēstīts, ka no ceturtdienas līdz 15.novembrim īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu jeb stingrā "lokdauna" laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.19.

Tirdzniecības pakalpojumus klātienē šajā laikā varēs sniegt tikai veikali, kur 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces, veikali, kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, grāmatnīcas, telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas, ziedu tirdzniecības vietas, kā arī reģistrētas autoostas, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu