KNAB: OECD saskata progresu ārvalstu amatpersonu kukuļošanas krimināllietu izmeklēšanā Latvijā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupa ir atzinusi "būtisku Latvijas progresu" rekomendāciju izpildē, sasniedzot "acīmredzamus rezultātus ārvalstu amatpersonu kukuļošanas krimināllietu sekmīgā izmeklēšanā", teikts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izplatītajā.

"OECD atzinība ir vērā ņemams sasniegums Latvijas pamatīgajam darbam divu gadu garumā, lai izpildītu organizācijas sniegtās rekomendācijas ārvalstu amatpersonu kukuļošanas un ar to saistīto noziegumu novēršanā un apkarošanā. Šī joma arī turpmāk būs viena no KNAB prioritātēm, ko iestāde īstenos ciešā sadarbībā ar citām institūcijām, tostarp, Finanšu izlūkošanas dienestu un Ģenerālprokuratūru," paziņojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Kā apgalvo KNAB, OECD darba grupa atzinīgi novērtējusi, ka KNAB pirmoreiz iestādes vēsturē sekmīgi izmeklēja un rosināja uzsākt kriminālvajāšanu divās krimināllietās par ārvalstu amatpersonu iespējamu kukuļošanu, tādējādi "apliecinot KNAB spējas sekmīgi izmeklēt ne tikai nacionālus, bet arī pārrobežu kukuļošanas gadījumus".

Tāpat darba grupa atzinīgi esot novērtējusi KNAB sadarbību ārvalstu amatpersonu kukuļošanas un ar to saistīto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas noziegumu izmeklēšanā ar citām iestādēm, tostarp Finanšu izlūkošanas dienestu.

OECD darba grupa esot sniegusi pozitīvu vērtējumu KNAB "proaktīvajai pieejai ārvalstu amatpersonu kukuļošanas gadījumu atklāšanā", piesaistot papildu cilvēkresursus, tostarop, analītiķus, kuru pamatuzdevums ir atklāt un sniegt atbalstu koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, kā arī organizējot un piedaloties apmācībās, kas vērstas uz korupcijas un naudas atmazgāšanas izmeklēšanu.

Lai gan kopš 2014.gada 30.maija, kad Latvijā stājās spēkā OECD Konvencija par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos, Latvija ir panākusi ievērojamu progresu, tas ir jāturpina, izpildot visas OECD darba izteiktās rekomendācijas.

Rekomendāciju mērķis ir stiprināt Latvijas spējas atklāt un izmeklēt pārrobežu korupciju un ar to saistītos noziegumus, t.sk. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un citus finanšu noziegumus, vēsta KNAB.

Patlaban Latvija ir pilnībā vai daļēji izpildījusi 35 no 44 OECD izteiktajām rekomendācijām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu