T, 22.03.2023.

"Virši-A" IPO ietvaros piesaistījuši 7,8 miljonus eiro

TVNET/LETA
"Virši-A" IPO ietvaros piesaistījuši 7,8 miljonus eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Degvielas mazumtirgotāja AS "Virši A"("Virši") sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO) noslēdzies, piesaistot 7,8 miljonus eiro, informē "Virši" pārstāvji.

IPO sekos plānotā akciju iekļaušana biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North". IPO ietvaros kopumā 9979 investori pieteicās 1 735 489 jaunām "Virši" akcijām, pieprasījumam teju divas reizes pārsniedzot bāzes piedāvājumu. Interese par uzņēmuma akcijām bija gan institucionālo, gan privāto investoru vidū, rezultātā piesaistot kapitālu 7,8 miljonu eiro apmērā, ieskaitot papildus piedāvājuma akcijas.

Teju puse jeb 4732 investoru, kuri parakstījušies "Virši" akcijām, ir no Latvijas, 5128 investori no Igaunijas un 97 investori no Lietuvas. No kopumā 9979 investoru 15 ir institucionālie. No kopējā pieteikuma skaita lielākā daļa - 60% saņems tādu akciju skaitu, uz kādu parakstījās.

"Virši" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība pauž gandarījumu par rezultātu un investoru lielo aktivitāti. Viņš uzsver, ka viens no uzņēmuma IPO mērķiem bija panākt pēc iespējas lielāku investoru skaitu, un ir liels prieks redzēt, ka uzņēmumam šīs nedēļas laikā pievienosies teju 10 000 jauno akcionāru.

"Esam droši, ka tas nodrošinās pozitīvu uzņēmuma tirgus daļas tālāko attīstību. Es saku lielu paldies visai "Virši" komandai, kura pašaizliedzīgi strādāja gada garumā, lai īstenotu šo līdz šim vēsturiski veiksmīgāko IPO Latvijas tirgū. Tāpat pateicamies arī ikvienam investoram, kurš ir izrādījis uzticību uzņēmuma vēsturiskajiem rezultātiem un ieguldījis savus līdzekļus "Virši" nākotnes attīstībā. Piesaistītais kapitāls veicinās uzņēmuma attīstību jaunā līmenī, sekmējot alternatīvo degvielu veidu infrastruktūras pilnveidošanu Latvijas tirgū, un palīdzēs īstenot "Virši" mērķi kļūt par vadošo tirgus spēlētāju tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā," uzsver Jānis Vība.

"LHV Bank" institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmans norāda, ka lielākais investoru skaits bija no Igaunijas, bet pēc apjoma Latvijas investori pārliecinoši pārspēja Igaunijas investorus ar pieprasīto akciju daudzumu.

Plānots, ka "Virši" akciju tirdzniecība biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North" tiks uzsākta jau šonedēļ no 11.novembra.

Lielākais investoru īpatsvars ir "LHV" bankas klienti (33%), kam seko "Swedbank Latvija" (25%), "Swedbank Igaunija" (12%) un "Citadele" (10%) bankas klienti. IPO ietvaros investori parakstījās uz 1 735 489 jaunu akciju un vienas akcijas cena bija noteikta 4,49 eiro apmērā.

Pateicoties IPO piesaistītajam kapitālam 7,8 milj. eiro apmērā, "Virši" plāno attīstīt alternatīvo degvielu piedāvājuma un infrastruktūras pilnveidošanai, veicinot saspiestās dabasgāzes (CNG), biometāna un LNG (sašķidrinātās dabasgāzes), kā arī elektromobiļu uzlādes ierīču pieejamību Latvijā. Tāpat būtisku uzmanību plānots pievērst uzņēmuma darbības ilgtspējības un efektivitātes paaugstināšanai.

"Virši" IPO procesa finanšu konsultanti ir "LHV" banka un zvērinātu advokātu birojs "Eversheds Sutherland Bitāns".

Jau ziņots, ka "Virši-A" apgrozījums šogad sešos mēnešos bija 96,836 miljoni eiro, kas ir par 20,2% vairāk nekā pagājušajā gadā šajā periodā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 60,6% - līdz 2,624 miljoniem eiro.

Pirmajā pusgadā uzņēmuma EBITDA sasniedza 4,5 miljonus eiro, pieaugot par 31%. Ņemot vērā esošo izaugsmes tendenci, "Virši-A" vadība uzskata, ka pastāv iespēja sasniegt vismaz deviņu miljonu eiro EBITDA līmeni 2021.gadā.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Virši-A" koncernā ietilpst mātessabiedrība "Virši-A", SIA "Viršu nekustamie īpašumi", SIA "Virši loģistika" un SIA "Virši Renergy".

"Virši-A" īpašnieki ir Jānis Riekstiņš, Ruta Plūme, Jānis Rušmanis, Andris Priedītis un Ilgvars Zuzulis. Atbilstoši publiskotajam 2020.gada februāra akcionāru sapulces protokolam kompānijas kapitālā Riekstiņam piederēja 23,8%, Plūmei - 23,6%, Rušmanim - 23,6%, bet Priedītim un Zuzulim piederēja pa 14,5% akciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu