Izglītības iestāžu darbiniekiem piemaksās par skolēnu testēšanu

TVNET
Izglītības iestāžu darbiniekiem piemaksās par skolēnu testēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Otrdien, 9. novembrī, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu piešķirt papildu finansējumu piemaksām tiem izglītības iestāžu darbiniekiem, kas no šā gada septembra bijuši iesaistīti Covid-19 infekcijas testēšanas procesā un epidemioloģiski drošas mācību vides nodrošināšanā skolās, ziņo IZM.

Finansiālais atbalsts kompensē papildu darbu saistībā ar testēšanas loģistikas, epidemioloģisko nosacījumu un darba organizācijas nodrošināšanu šā mācību gada pirmajā semestrī. Finansējums paredzēts izmaksai izglītības iestādes administrācijas, tehniskajam, medicīnas un pedagoģiskajam personālam – personām, kas atbildīgas par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, kā arī iekšējās kontroles sistēmu minēto pasākumu īstenošanai.

Atbalstam nepieciešamā valsts finansējuma apmērs aprēķināts 30% apmērā no izglītības iestāžu administrācijas (vadītāju, vietnieku, pārējo pedagogu un atbalsta personāla) viena mēneša atlīdzības fonda, kurā ietverta gan darba samaksa, gan darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātie maksājumi.

Paredzēts, ka 30% piemaksa izmaksājama divas reizes.

Tādējādi kopējais piemaksas apmērs ir 60% no izglītības iestāžu administrācijas atlīdzības fonda.

Par finansējuma sadali konkrētiem darbiniekiem izglītības iestādē ir atbildīgs izglītības iestādes direktors.

Ja arī izglītības iestādes direktors ir iesaistīts šajos darbos, piemaksu nosaka skolas dibinātājs. Finansējums saņēmējiem ir jāizmaksā līdz šā gada 31.decembrim.

Papildu finansējums tiek attiecināts uz:

 • pašvaldību vispārējās izglītības pamata un vidējās izglītības iestādēm, kas īsteno dienas un vakara izglītības programmas,
 • pašvaldību un valsts profesionālās izglītības iestādēm,
 • pašvaldību speciālās izglītības iestādēm (gan tām, kas nodrošina, gan arī tām, kas nenodrošina internāta pakalpojumus),
 • privātajām vispārējās izglītības pamata un vidējās izglītības iestādēm,
 • Murjāņu sporta ģimnāziju,
 • sociālās korekcijas izglītības iestādi "Naukšēni",
 • Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu,
 • Kultūras ministrijas desmit izglītības iestādēm,
 • Kultūras ministrijas divām pašvaldību skolām: Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu "Saules skola" un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu,
 • Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālo vidusskolu,
 • Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu,
 • SIA "Bulduru Dārzkopības vidusskola".

Aprēķinos par papildu finansējumu nav iekļautas izglītības iestādes, kuras īsteno neklātienes, tālmācības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas, jo tajās epidemioloģiski drošas mācību vides nodrošināšana saistīta ar atšķirīgiem pienākumiem. Tā neklātienē un tālmācībā mācības nenotiek klātienē un nav nepieciešamības testēt izglītojamos, savukārt interešu un profesionālās ievirzes izglītībā testēšanu veic pamatizglītības programmas īstenošanas vietās. Aprēķinā nav iekļautas arī ieslodzījuma vietās īstenotās izglītības programmas, kur izglītojamo testēšanu nodrošina pati ieslodzījuma vieta.

Kopumā šī gada budžetā tam nepieciešami 2,96 miljoni eiro, no kā lielākā daļa plānota kā mērķdotācijas pašvaldībām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu