1. Pirmais un galvenais jautājums ir, vai attiecīgais uzņēmums ir Citadeles klients. 2. Ja vēl nav, tad gan juridiskas, gan privātpersonas var kļūt par klientu un atvērt kontu attālināti.
3. Ja ir, tad nepieciešams aizpildīt Citadeles mājaslapā esošo pieteikuma formu.
4. Pēc tam Citadele veic Visa un Mastercard noteiktās pārbaudes.
5. Ja viss kārtībā, banka uz klienta norādīto e-pastu atsūta līgumu, ko var parakstīt ar e-parakstu.
6. Kad līgums parakstīts, banka klientam nosūta nepieciešamos datus - lietotājvārdu un paroli.
7. Tālāk klients atver Google Play lietotņu veikalu, sameklē Citadele Phone POS lietotni un lejupielādē to tajā ierīcē, ko vēlas izmantot kā termināli. Klientam būs nepieciešama arī tapXphone lietotne, kas nodrošina risinājuma tehnisko darbību. Tehniski sanāk lejuplādēt divas lietotnes.
8. Lietotnē jāizveido savs lietotāja konts, izmantojot bankas izsniegto lietotājvārdu un paroli.
9. Kad tas izdarīts, lietotājs būtībā jau uzreiz var sākt pieņemt maksājumus ar šo ierīci.
"Ceļš līdz Citadele Phone POS lietošanai ir ne tikai vienkāršs, bet arī ātrs. Mūsu esošajiem klientiem tas neprasa ilgāk par vienu dienu. Uzsvēršu arī, ka visi soļi notiek attālināti, līdz ar to, pat sēžot dīvānā, vari kļūt par Citadele Phone POS lietotāju," saka Lazdiņš.
Izmantojot šo risinājumu, nav lielu grūtību sekot līdzi peļņai. Līdzko uzņēmums kļuvis par Citadeles klientu, parakstījis līgumu, banka izveido viņa kontu, kurā nopelnītā nauda parādās jau nākamajā dienā.
Līdzīgi kā instalējot bankas mobilo lietotni, arī lejupielādējot Citadele Phone POS lietotni, tiek pārbaudīts, vai ar ierīci tehniski viss kārtībā - tā nav uzlauzta, uzlikts izstrādātāju režīms utt. Principā tur ir vesela virkne pārbaužu, kuras tiek izietas, lai pārliecinātos, vai telefons ir darba kārtībā un pietiekoši drošs. Ja ierīce atzīta par nedrošu, Citadele Phone POS lietotni nevarēs izmantot. Tāpat šo risinājumu nebūs iespējams lietot, ja ierīcei nav ekrāna paroles.
Citadele Phone POS terminālis pieņem arī lielos maksājumus - virs 50 eiro, kas attiecīgi pieprasa ievadīt PIN kodu. Gadījumā, ja klients vēlēsies veikt pirkumu, piemēram, par 52 eiro, sanāk, būs jāievada PIN kods. Sākumā klienti var būt piesardzīgi, jo tas praktiski jādara cita cilvēka telefonā. Tāpēc, lai nevarētu uzlikt kādu papildu programmu, kas nolasa PIN kodu, PIN koda klaviatūrā cipari vienmēr būs sajauktā secībā. Tāpat tie būs dažāda lieluma un izskatīsies kā uzzīmēti, kas apgrūtinās to nolasīšanu krāpniecības gadījumā. Drošības prasības ir ļoti stingras un izstrādātas, balstoties maksājumu karšu sistēmu Visa un Mastercard prasībām, tāpēc sveša mobilā ierīce nevarēs ne nolasīt, ne atcerēties klienta kartes PIN kodu.
Vēl viena lieta, kas pastiprina drošību, ir - veicot maksājumu, karte jāpieliek pie pašas ierīces, jo NFC lasītāji tālruņos nav tik spēcīgi, lai to nolasītu no lielāka attāluma.
Cik izmaksā Citadele Phone POS?
Citadele Phone POS atšķirībā no citiem POS termināļiem nav mēneša nomas maks
as. Uzņēmējs maksā par risinājumu, tikai to izmantojot. Līdzīgi kā citiem POS termināļiem, tiek ieturēta komisijas maksa un maksa par transakcijas apkalpošanu. Līdz 31. janvārim piedāvājam īpašu cenu visiem lietotājiem - par katru veikto transakciju jāmaksā tikai viens cents. Pēc tam tiks piemērota standarta cena - 1,25 % no katra darījuma summas + 2 centi par transakcijas apstrādi.
Raksts tapis sadarbībā ar banku Citadele