- Pat ja prezidents mūs rīt sasauktu un it kā pataisītu par āžiem, veiktos vēl sliktāk visai valsts varai tāpēc, ka diez vai prezidents varētu savākt. Saprotiet, ko tad mēs beigās nodemonstrēsim. Ka ne ne izpildvara, ne valsts vadītājs, visticamāk, arī ne Saeima nav spējīga vadīt. Krīze, par kuru nav lielāku dāvanu, godīgi sakot, mūsu draugiem arī aiz robežām.
Ja mēs demonstrējam savu nespēju, varbūt tas ēzelis Minskā arī mēģinās izmantot. Nu tad saprotiet, mēģinām savākties un mēģinām kaut kādā veidā diskutēt, jo diemžēl man ir slikta ziņa, ja mēs šeit visi nogāzīsimies, mēs vēl vismaz piecus mēnešus dabūsim strādāt kopā, jo neviens šobrīd šo valdību negrib.
Artis Pabriks, aizsardzības ministrs (Attīstībai/Par!):
- Mums ir jādod kaut kāds kliņģeris arī tiem cilvēkiem, kas ir vakcinējušies un kas ir bijuši apzinīgi pilsoņi. Un šajā aspektā pašu ekspertu viedoklis un argumentācija bija ļoti vāja. Valdība sastāv no mums, nevis no ekspertiem. Eksperti beigu beigās redz tikai šauras nozares intereses. Ekspertiem ir eksperta loma dot padomus politiķiem, un valsts vadītājiem ir uzdevums pieņemt lēmumus.
Nauris Puntulis, kultūras ministrs (Nacionālā apvienība):
- Tās ir ekspertu prognozes, mēs kā valdība atradām veselu lērumu argumentu, kas zaļo režīmu padarītu tikpat efektīgu, un tās ir mūsu prognozes.
Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents (Jaunā Vienotība):
- Viss pareizi, bet mums ir jāmēģina novērst artilēriju no mums, kāds snaipera šāviens būs neizbēgams, bet galvenais, lai nav smagā artilērija un automāti.
Mums būs jāmēģina dabūt, ka tie eksperti vismaz uzklausa, un mums būtu jāpārliecina viņus, lai viņi nevēršas pret mums frontāli. Jo tas Danielam būs ļoti smagi, un man tas teju nepanesami.
Vēlā vakarā politiķiem atkal pievienojas eksperti, bet valdības vadītājam pārliecināt mediķus neizdodas. Ekspertu grupas pārstāvis brīdina, ka pussoļu speršana draud ar stingru lokdaunu vēlāk. Katastrofu medicīnas centra vadītāja apšauba, ka kāda valsts Latvijai gribēs palīdzēt, kamēr pie mums turpinās kultūras dzīves baudīšana. Kultūras ministrs iebilst, ka neviens nav pierādījis, ka kāds inficētos teātrī.
Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis piedāvā politiķiem visu vainu publikas acīs novelt uz mediķiem.
Gatis Eglītis, labklājības ministrs (Jaunā konservatīvā partija):
- Es domāju, mēs ejam uz priekšu, pieņemam lēmumu. Paldies ekspertiem tiešām par viņu darbu, paldies par visu. Kā saka, materiāli, kas tika sagatavoti, un jūs esat uzklausīti, bet lēmums ir mūsu.
Tālis Linkaits, satiksmes ministrs (Jaunā konservatīvā partija):
- Šo sarunu redzu kā ļoti izcilu konsultāciju piemēru ar ekspertiem, un mēs esam uzklausījuši, manuprāt, visus un esam izpratuši ekspertu viedokļus un viņu pausto. Arī sekas esam sapratuši, bet lēmumus pieņemam šeit mēs kā ministri un, manuprāt, arī tas, ka mēs 9 stundas nespējam pieņemt šo lēmumu, arī par mums ko liecina.
Apturēta interešu izglītība
Attālināts darbs visiem, kas to var
Izglītības un kultūras pasākumos 60% vietu aizpildījums
Restorāniem īsāks darba laiks
Brīvdienās lielveikali slēgti
Obligāta vakcinācija publiskajā sektorā
Nevakcinētajiem pieejami tikai pirmās nepieciešamības veikali
Iekštelpās maskas visiem, arī skolās
Nākamajā dienā, 8. oktobrī, valdība pieņem "zaļā lokdauna" scenāriju. Pēc pusotras nedēļas Covid pacientu skaits slimnīcās tuvojās 1200. Valdībai nācās akceptēt vēl stingrākus ierobežojumus nekā sākotnēji atliktos.
Sēdē premjers mediķus un ekspertus aicināja visus iebildumus izteikt iekšā, nevis publiski. Nesaskaņots vēstījums kaitējot gan valdībai, gan pašiem ekspertiem, apgalvoja politiķi. Tajā pašā laikā viņi rīkojās pretēji speciālistu ieteikumiem. Pilnīgi neviens mediķis vai eksperts sēdē nepauda atbalstu lēmumam. Pēc šīs sēdes Krīzes vadības padomes sekretariāta vadītājs un vienīgais darbinieks Kaspars Druvaskalns intervijā “Nekā personīga” Ministru kabineta rīcību kritizēja un par to tika atstādināts no darba pie Covid krīzes jautājumiem.