P, 15.08.2022.

Pavļuts: Latvija varētu "Janssen" Covid-19 vakcīnas nodot citām valstīm

TVNET/LETA
Pavļuts: Latvija varētu "Janssen" Covid-19 vakcīnas nodot citām valstīm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Veselības ministrs Daniels Pavļuts
Veselības ministrs Daniels Pavļuts Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Latvija varētu nodot "Janssen" Covid-19 vakcīnas citām valstīm, otrdien, 30. novembrī, valdības sēdē paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Politiķis norādīja, ka Latvijā Covid-19 vakcīnu krājumi pašlaik ir pietiekami un tie vēl palielināsies. Pēc Pavļuta teiktā, pašreiz Latvijā gandrīz netiek lietotas "Asstra Zeneca" vakcīnas, tāpēc tās ik pa laikam tiek virzītas ziedošanai vai pārdošanai.

Tāpat pašreiz tiekot apsvērts, vai Latvijai vajadzētu novirzīt citām valstīm arī "Janssen" vakcīnas. "Pirmreizējai vakcinācijai "Janssen" īpatsvars samazinās. Tur dominē "Moderna", otrajā vietā ir "Pfizer". Savukārt "Janssen" ir maz izmantots, turklāt arī balstvakcinācijas kontekstā šī vakcīna ir mazāk aktuāla," skaidroja Pavļuts.

Tikmēr "Moderna" vakcīnu, kas sevi līdz šim esot parādījusi kā noturīgāko, krājumi Latvijā esot pietiekami un tie vēl turpinās papildināties.

Pavļuts atklāja, ka Latvija ir saņēmusi Eiropas Savienības (ES) aicinājumu apsvērt tās vakcīnu devas, kas pašreiz valstij nav nepieciešams, novirzīt citām ES valstīm. "Mēs šo piedāvājumu izvērtējam, un domāju, ka nākamotrdien nāksim valdībā ar ziņojumu par vakcīnas portfeļa vadību un attiecīgi sniegsim priekšlikumus par turpmāko rīcību," teica veselības ministrs.

Jau vēstīts, ka līdz šim Latvijā kopumā veiktas 2 257 263 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas, tostarp vakcīnas pirmo devu saņēmuši 1 273 019 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēguši 1 184 767 cilvēki. Par vakcinācijas kursu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai "Janssen" vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu