Rīgas dome meklē jaunus partnerus tirdziņa rīkošanai Vecrīgā

TVNET/LETA
Rīgas dome meklē jaunus partnerus tirdziņa rīkošanai Vecrīgā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā.
Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas dome meklēs jaunus sadarbības partnerus, lai Vecrīgā rīkotu Ziemassvētku tirdziņu, pastāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Politiķis atzina, ka pašvaldība ir gandarīta par valdības lēmumu atļaut Ziemassvētku tirdziņus "zaļajā" drošības vidē.

Diemžēl no līdzšinējiem sadarbības partneriem SIA "Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš" saņemta informācija, ka šogad tirdziņu nerīkos, jo laika sagatavoties esot maz un tirdzniecībai atvēlētais laiks esot pārāk īss.

Pašvaldība gan vēlreiz vērsīsies pie uzņēmēja, aicinot rīkot tirdziņu, taču, ja tiks saņemta noraidoša atbilde, tiks meklēti citi sadarbības partneri.

Tiks piedāvāta iespēja citiem tirdziņu rīkotājiem, piemēram, tirdziņa rīkotājiem Esplanādē u.c. Tāpat tiks uzrunāti uzņēmēji, kuri darbojas Vecrīgā, kuri gribētu tirdziņā papildus nopelnīt.

Staķis atzina, ka tirdziņš līdz ar to vizuāli zaudēs, jo nebūs vienādā dizaina saskaņoto tirdzniecības namiņu, nebūs aitu un daudz kā cita, kas bijis līdz šim. Iespējams, būs vienkāršas tirdzniecības teltis, taču tiks darīts viss, lai tirdziņš būtu, uzsvēra Rīgas mērs.

LETA jau ziņoja, ka Ziemassvētku tirdziņu un citu gadatirgu organizēšana būs ļauta epidemioloģiski drošajā jeb "zaļajā" drošības vidē, ļaujot tos apmeklēt tikai personām ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, otrdien nolēma valdība.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja Ekonomikas ministrijā (EM), grozījumi Ministru kabineta rīkojumā ""Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas vietnē "likumi.lv" un tas notiks tuvākajās dienās.

Ielu tirdzniecības organizatoram ielu tirdzniecības organizēšanas jeb gadatirgus norises vietā būs jānodrošina darbību epidemioloģiski drošā vidē, visiem tirgotājiem un tirgus apmeklētājiem jālieto sejas aizsargmaskas, kā arī jānodrošina vismaz divu metru attālums starp tirdzniecības vietām un iespēju katras tirdzniecības vietas apmeklētājiem ievērot vismaz divu metru distanci.

Tāpat šādās vietās jākontrolē un jāregulē apmeklētāju plūsma tā, lai nodrošinātu brīvu apmeklētāju pārvietošanos ejās un novērstu apmeklētāju pastiprinātu drūzmēšanos, tai skaitā jānodrošina, ka starp tirdzniecības vietām un apmeklētāju rindām dažādās tirdzniecības vietās tiek ievērota vismaz divu metru distance.

Vienlaikus jānodrošina fizisku ielu tirdzniecības organizēšanas vietas norobežošana un jāveic Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu verifikācija apmeklētājiem pie ieejas ielu tirdzniecības organizēšanas vietas teritorijā, lai novērstu epidemioloģiski drošās vides nosacījumiem neatbilstošu personu iekļūšanu ielu tirdzniecības organizēšanas vietā, kā arī veiktu dalībnieku plūsmas un skaita kontroli.

Vienam apmeklētājam tirdziņos jānodrošina ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no ielu tirdzniecības organizēšanas teritorijas platības.

Tirdziņu norises vietā varēs tikt sniegti arī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi, ievērojot visas jau iepriekš noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai.

Vienlaikus tirdziņu norises vietās nedrīkstēs rīkot izklaides pasākumus, piemēram, tematiskus svētkus, atrakcijas, muzikālus priekšnesumus, izņemot tematiskas izstādes, ja tiek nodrošināta divu metru distances ievērošana starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem.

Tāpat kā citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās, arī ielu tirdzniecības organizatoram jāieceļ atbildīgā persona, kas atradīsies ielu tirdzniecības organizēšanas vietā un organizēs normatīvajos aktos minēto epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu. Informācija par atbildīgo personu jāizvieto labi redzamā vietā.

Atbildīgajai personai jāizstrādā un jādokumentē iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, kurā jāapraksta procedūra, kā tiks nodrošināta fiziskās distancēšanās ievērošana un novērsta pastiprināta apmeklētāju drūzmēšanās, un kā tiks kontrolēta Covid-19 sertifikātu esība tirdzniecības dalībniekiem un apmeklētājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu