Paša stulbums iegāž vīru, kurš par Covid atbalsta līdzekļiem iegādājies Lamborghini
Deviņi gadi cietumā

Lamborghini Urus FOTO: Lamborghini

Deviņu gadu cietumsodu sācis izciest kāds Teksasas štata iedzīvotājs Lī Praiss III, kurš bija izveidojis krāpnieciskas shēmas, lai iegūtu finansiālu atbalstu no valsts, un, kad tas bija saņemts, samaksāja savus parādus un iegādājās greznus auto.

Houston Chronicle informācija liecina, ka Lī Praiss III bija izveidojis krāpniecisku shēmu, kura ietvēra nepilna 1 miljona ASV dolāru novirzīšanu katrā no diviem viņa uzņēmumiem (Price Enterprises Holdings un 713 Construction), un par abiem Praiss apgalvoja, ka līdzekļi Algu aizsardzības programmas ietvaros (Paycheck Protection Program jeb PPP) nepieciešami darbinieku algu samaksāšanai.

Lai gan tie faktiski bija aizdevumi, PPP nosacījumi paredzēja iespēju Praisam līdzekļus sadalīt 10 dienu un laikā, tad 10 mēnešu laikā lūgt parādu atlaišanu un tad, visticamāk, ar izdevīgām procentu likmēm aizņemtā nauda nebūtu jāatdod. Proti, ja viņš spētu aizdevuma kritērijus izpildīt, tas būtībā būtu bezmaksas miljons, kas nav jāatdod. 

Plāns bija ģeniāls līdz brīdim, kad atklājās, ka Lī Praisam III nav liela darbinieku kolektīva, kam vajadzētu maksāt algas. Taču teksasietis jau bija paguvis lokdauna laiku īsināt ar savu kredītu atmaksu un vairāku auto iegādi. Viens no tiem bija 85 tūkstošus dolāru vērts Ford F-350, bet otrs – Lamborghini Urus. 

Jāteic, ka Lī Praiss III nav vienīgais, kas bija izdomājis, kā uz valsts rēķina tikt pie superauto. Tā kāds vīrietis Kalifornijā atbalsta naudu izmantoja, lai iegādātos Lamborghini, Ferrari un Bentley, bet Floridā kāds attapīgs vīrs tās pašas PPP programmas ietvaros bija ticis pie nepieciešamajām finansēm, lai iegādātos zilu Lamborghini Huracan Evo, kuru viņš neveiksmīgā kārtā sasita.

Uz augšu
Back