"Francijas Tramps" pulcē tūkstošiem cilvēku uz savu pirmo oficiālo kampaņas mītiņu

FOTO: Stefano Rellandini/Scanpix

Francijas galēji labējais žurnālists Ēriks Zemūrs, kas otrdien paziņoja par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās nākamgad, svētdien sapulcējis tūkstošiem cilvēku uz savu pirmo oficiālo kampaņas mītiņu.

Mītiņa norises vietā bija pastiprināta policijas klātbūtne, bažījoties par iespējamām sadursmēm.

Dalībai mītiņā bija reģistrējušies aptuveni 19 000 cilvēku, tādēļ pasākums tika pārcelts no sākotnēji iecerētās norises vietas - koncerta zāles - uz plašāko izstāžu centru Parīzes Vilpentas priekšpilsētā.

Policija bija trauksmes gatavībā, rēķinoties, ka galēji kreisie aktīvisti un anarhisti varētu mēģināt izjaukt pasākumu, līdzīgi kā Zemūra vizīti Marseļā pagājušajā nedēļas nogalē.

Tikmēr Parīzē daži simti cilvēku šodien piedalījās protestos pret Zemūra nodomu kandidēt prezidenta vēlēšanās.

63 gadus vecais Zemūrs, kurš reizēm tiek dēvēts par "Francijas Trampu", iesaistījās politikā septembrī, kad viņš aizgāja no sava televīzijas šova un sāka apceļot Franciju, lai reklamētu savu grāmatu un tiktos ar tautu vāji maskētā kampaņā.

Zemūrs, kurš ticis notiesāts par rasu naida kurināšanu, tiek uzskatīts par iespējamu konkurentu Nacionālās apvienības (RN) līderei Marinai Lepēnai, taču aptaujas liecina, ka vēlētāji pagaidām uzskata, ka Lepēna būtu kompetentāka prezidente nekā Zemūrs.

Ja vēlēšanas notiktu tagad, Zemūrs neiekļūtu otrajā kārtā, kurā Lepēnu uzvarētu līdzšinējais Francijas prezidents Emanuels Makrons, liecina jaunākās aptaujas.

Uz augšu
Back