Sv, 7.08.2022.

Itālija pastiprina ierobežojumus: sertifikātu prasīs sabiedriskajā transportā

TVNET/LETA/DPA
Itālija pastiprina ierobežojumus: sertifikātu prasīs sabiedriskajā transportā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Reuters/ScanPix

Itālijā pirmdien stājas spēkā stingrāki ierobežojumi cīņā pret Covid-19, nevakcinētām personām liedzot lielu daļu publisko pakalpojumu.

No pirmdienas Itālijā tikai vakcinētas vai Covid-19 izslimojušas personas varēs atrasties restorānu telpās, apmeklēt kinoteātrus, naktsklubus, kā arī futbola spēles stadionos.

Jaunie noteikumi, kurus novembra beigās pieņēma premjera Mario Dragi vadītā valdība, būs spēkā līdz 15.janvārim. Pēc tam tie paliks spēkā reģionos, kas būs atzīti par koronavīrusa zonām.

Noteikumi ietekmē arī sabiedriskā transporta pasažierus. Līdz šim Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju, izslimošanu vai negatīvu Covid-19 testu, bija jāuzrāda tālsatiksmes maršrutos, bet tagad tas nepieciešams, iekāpjot arī metro un vietējās satiksmes autobusā vai vilcienā.

Pastiprinātie noteikumi neattiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, jo jaunāki bērni pagaidām Itālijā vēl nevar saņemt vakcīnu pret Covid-19. Valdība plāno, ka 5-11 gadus vecu bērnu vakcinācija sāksies 16.decembrī.

No 15.decembra cilvēkiem, kas strādā skolās, policijā, glābšanas dienestos un veselības aprūpes administrācijā, kā arī karavīriem būs jābūt vakcinētiem pret Covid-19.

Mediķiem un citiem veselības aprūpes darbiniekiem, kas vakcinējās pavasarī, būs nepieciešama balstvakcinācija. Veselības jomā strādājošajiem Itālijā vakcinācija pret Covid-19 ir obligāta jau kopš aprīļa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu