Pk, 12.08.2022.

"Nord Stream 2": Krievija nepieļauj iespēju, ka gāzesvads varētu palikt neapstiprināts

TVNET/LETA/Reuters
"Nord Stream 2": Krievija nepieļauj iespēju, ka gāzesvads varētu palikt neapstiprināts
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 36
FILE PHOTO: Workers are seen at the construction site of the Nord Stream 2 gas pipeline, near the city of Kingisepp, Leningrad region, Russia, June 5, 2019. REUTERS / Anton Vaganov/File Photo
FILE PHOTO: Workers are seen at the construction site of the Nord Stream 2 gas pipeline, near the city of Kingisepp, Leningrad region, Russia, June 5, 2019. REUTERS / Anton Vaganov/File Photo Foto: ANTON VAGANOV

Krievijas premjerministra vietnieks Aleksandrs Novaks trešdien paudis pārliecību, ka gāzesvads "Nord Stream 2" saņems nepieciešamos apstiprinājumus un galu galā sāks darboties.

Gāzesvada būvniecība tika pabeigta septembrī, taču tas atrodas dīkstāvē, gaidot apstiprinājumu no Berlīnes un Briseles.

Pieaugot spriedzei starp Maskavu un Rietumiem, kas bažījas par iespējamo Krievijas uzbrukumu Ukrainai, "Nord Stream 2" projekts kļuvis izteikti politizēts.

Ukrainas valsts gāzes uzņēmuma "Naftogaz" vadītājs novembrī pauda cerību, ka "Nord Stream 2" nesāks darboties, jo neatbilst Eiropas likumiem.

Jautāts, vai Krievijai ir plāns B gadījumā, ja "Nord Stream 2" netiks apstiprināts, Novaks sacīja, ka Krievija neapsver šādu iespējamību un uzskata, ka gāzesvads sāks darboties saskaņā ar sertifikācijai noteikto laiku.

Gaidāms, ka gāzesvada sertifikācija tiks pabeigta ne agrāk kā 2022.gada pirmās puses beigās.

Novaks pauda cerību, ka jaunas prasības netiks izvirzītas.

Novaks arī sacīja, ka Krievija ir gatava palielināt gāzes eksportu uz Eiropu, kur gāzes cenas ir strauji pieaugušas, taču saskaņā ar ilgtermiņa līgumiem, no kuriem Eiropas uzņēmumi izvairās, dodot priekšroku īstermiņa darījumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu