Sv, 14.08.2022.

Novembrī būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,5%

TVNET
Novembrī būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,5%
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pexels

2021.gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas palielinājās par 0,7%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 0,6%, savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,1%.

Novembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums asfaltbetonam. Pazeminoša ietekme bija darba samaksas samazinājumam ceļa būves un mākslīgo būvju palīgstrādniekiem.

Salīdzinot ar 2020.gada novembri, būvniecības izmaksas palielinājās par 11,9%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 18,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 6,9%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 4,3%.

2021.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem. Papildus aprēķinos izmanto reģistrētās patēriņa cenas būvmateriāliem.

 

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2020.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 90,3% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 34% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Pārskatu par būvniecības resursu cenām par novembri iesniedza 94,8% uzņēmumu, iesniegto datu apjoms un to kvalitāte būtiski neatšķiras no iepriekšējiem periodiem. Novembrī kopējais būvniecības izmaksu indekss atbilst statistikas pamatprincipiem un vispārīgajiem kvalitātes kritērijiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu