Apdrošinātājs: Pirmdienas vētras bojājumu kompensēšanai rezervēti jau 200 000 eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Risku apdrošināšanas kompānijas "Balta" pirmdienas vētras izraisītajiem bojājumiem klientu privātīpašumam un automašīnām rezervējusi jau 200 000 eiro, bet saņemto atlīdzības pieteikumu skaits turpina augt.

"Balta" pārstāvji uzsver, ka saņemto atlīdzības pieteikumu skaits ik stundu turpina augt, līdz ar to

prognozējams, ka arī izmaksas vēl ievērojami palielināsies.

Par vētras nodarītajiem postījumiem saņemti jau teju 200 atlīdzības pieteikumu, kuri galvenokārt saistīti ar īpašumam nodarītiem bojājumiem. Vētrā cietuši arī vairāki desmiti automašīnu.

"Balta" apdrošināšanas atlīdzību direktors Ingus Savickis norāda, ka bojājumi nodarīti gan nekustamajam īpašumam, gan mantai un transportlīdzekļiem.

Visbiežākie atlīdzību pieteikumi saistīti ar bojātiem jumta segumiem un zaudējumiem, ko nodarījuši vēja ietekmē atrauti batuti.

"Balta" saņēmusi pieteikumus arī par vairākiem nopietnākiem gadījumiem, kur vējš nopostījis lielu daļu no ēkas jumta seguma. Kāda vēja lauzta priede nogāzusies klienta dārzā, bojājot mājas jumtu, sētu un elektropieslēgumu.

Savickis norāda, ka spēcīgajā vējā cietušas arī automašīnas -

kāda auto virsbūvi sabojājuši no jumta atdalījušies ķieģeļi, bet citam skādi nodarījusi vējā norauta nojume.

Viņš pauž, ka stiprā vēja apstākļos līdzīgu gadījumu ir bijis desmitiem.

Visvairāk atlīdzības pieteikumu saņemti no "Balta" klientiem Rīgā un Jūrmalā, bet atlīdzību statistika liecina, ka vētra plosījusies teju visā Latvijā, jo informācija par īpašumiem un transportam nodarītiem bojājumiem saņemta arī no Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Bauskas, Preiļiem, Valkas un citām pilsētām.

"Ir vērts vēlreiz atgādināt par vienkāršiem drošības priekšnosacījumiem, kas ļaus izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem un finansiāliem zaudējumiem," uzsver Savickis, paužot, ka stipra vēja apstākļos ieteicams automašīnas nenovietot zem kokiem vai līdzās nenostiprinātiem priekšmetiem, savukārt batuti un cits dārza aprīkojums pienācīgi jānostiprina, citādi stiprajā vējā tie var kļūt bīstami gan īpašumam, gan cilvēkiem.

Tāpat privātmāju īpašniekiem jāpārliecinās, vai jumts ir pienācīgā stāvoklī un nav bojājumu, kas vēja ietekmē varētu kļūt par iemeslu plašākiem zaudējumiem. Savickis uzsver, ka arī iedzīvotājiem vētras laikā vajadzētu palikt mājās, drošībā, un, ja iespējams, neizmantot transportlīdzekļus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu