Otrdien paredzētas kārtējās ASV un Krievijas sarunas par Ukrainu

TVNET/LETA/AFP
Otrdien paredzētas kārtējās ASV un Krievijas sarunas par Ukrainu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Foto: AP/Scanpix

Krievija pirmdien paziņojusi, ka tās ārlietu ministram Sergejam Lavrovam paredzēta telefonsaruna ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu par spriedzes mazināšanu pie Ukrainas robežām.

"Lavrovam un Blinkenam otrdien būs telefonsaruna," žurnālistiem pavēstīja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova, piebilstot, ka šobrīd nav plānota viņu tieša tikšanās.

Šobrīd Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām 100 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā dēvētajās jaunajās dalībvalstīs, atjaunojot stāvokli, kāds pastāvēja uz 1997.gada 27.maiju, tas ir, pirms pirmās NATO paplašināšanās.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās "drošības garantijas", viņam nāksies īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

Taču ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai.

Tomēr, neskatoties uz Maskava atkārtotajiem apgalvojumiem, ka tā neplānojot uzbrukumu kaimiņvalstij, un uz Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska aicinājumiem nesēt "paniku", pēdējo dienu laikā pieaugušas bažas, ka karš ir neizbēgams.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu