Pirmdien četriem cilvēkiem ļauts šķērsot Baltkrieviju-Latvijas robežu

FOTO: Valsts kanceleja

Robežsardze pirmdien, 7.februārī, novērsusi 43 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu, savukārt vēl četriem cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Minētie četri cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 5818 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 121 cilvēkam, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēts 473 valsts robežu nelikumīgi šķērsojis trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta un vēlāk tā pagarināta līdz šī gada 10.maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Uz augšu
Back