O, 16.08.2022.

Latvija nav pārkāpusi Baltkrievijas gaisa telpu, kā to apgalvo kaimiņvalsts robežsardze

Papildināts
LETA/RIA NOVOSTI
Latvija nav pārkāpusi Baltkrievijas gaisa telpu, kā to apgalvo kaimiņvalsts robežsardze
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 52
Foto: Maršuts

Baltkrievijas Robežsardzes komiteja otrdien paziņojusi, ka Latvijai piederoša lidmašīna "An-2" it kā esot ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā.

"8.februāra rītā baltkrievu robežsargi fiksēja Baltkrievijas gaisa telpas pārkāpumu no Latvijas puses. Vieglā lidmašīna "An-2" ielidoja Baltkrievijas teritorijā 300 metru dziļumā un, aplidojusi Urbanu robežšķērsošanas punktu, atgriezās Latvijā," teikts komitejas paziņojumā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Leonīda Kalniņa preses virsniece Sandra Brāle apliecināja, ka otrdien no Baltkrievijas Gaisa spēkiem saņemta informācija, ka NBS gaisa kuģis "An-2", iespējams, pārkāpis Latvijas-Baltkrievijas gaisa telpas robežu.

Ņemot vērā, ka NBS turpina sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, lai kopā ar robežsargiem atturētu nelegālos imigrantus no iekļūšanas Latvijā, "An-2" plānotais lidojums robežas tuvumā otrdien tiešām ir noticis.

No objektīvās kontroles līdzekļiem - lidmašīnas GPS signāla datiem - iegūtā informācija liecina, ka valsts robežas pārkāpums nav noticis, norādīja Brāle. To arī apliecina NBS publicētais fotoattēls.

Foto: Maršuts

NBS aicina kritiski izvērtēt Baltkrievijas publicēto video.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu