C, 18.08.2022.

Piektdien gaidāma vakcīnas pret Covid-19 "Nuvaxovid" piegāde

TVNET/LETA
Piektdien gaidāma vakcīnas pret Covid-19 "Nuvaxovid" piegāde
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
"Novavax" ražotas vakcīna "Nuvaxovid".
"Novavax" ražotas vakcīna "Nuvaxovid". Foto: Shutterstock

Piektdien, 25.februārī, gaidāma Čehijas uzņēmumā "Novavax" ražotas vakcīnas "Nuvaxovid" piegāde, kas Eiropas Savienībā (ES) tika reģistrēta 2021.gada decembrī, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

Viņa norādīja, ka jau pirmdien, 28.februārī, būs pieejama precīza informācija par to, kurās ārstniecības iestādēs varēs saņemt vakcīnu "Nuvaxovid". Informācija būs pieejama Veselības ministrijas mājaslapā, savukārt par iespēju saņemt šo vakcīnu pie ģimenes ārstiem interesentiem ir jāsazinās ar saviem ģimenes ārstiem.

Vienlaikus šodien Veselības minstrijas "Facebook" profilā bija paredzēta tiešsaistes saruna, kurā par jauno vakcīnu stāstītu Imunizācijas valsts padomes vadītāja, Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes vadītājs Jānis Kloviņš. Vasiļjeva norādīja, ka tehnisku iemeslu dēļ tiešsaistes saruna ir pārcelta uz 4.martu.

"Nuvaxovid" ir piektā Es reģistrētā un ieteiktā vakcīna Covid-19 profilaksei. Šī ir olbaltumvielu daļiņu vakcīna, līdzīgas tehnoloģijas vakcīnas tiek izmantotas daudzus gadus un daudzās vakcīnās, kas tiek plaši lietotas sabiedrībā, piemēram, vakcīnās pret garo klepu, papilomas vīrusu un B hepatītu.

"Nuvaxovid" satur adjuvantu - vielu, kas palīdz izveidot ilgstošu un labu imūno atbildi un mazināt vakcīnā izmantojamo antigēnu devu, tāpēc ar mazāku devu panākama tikpat laba imūnā atbilde un līdz ar to arī mazinātas iespējamās sagaidāmās reakcijas.

"Nuvaxovid" varēs saņemt iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem, starp pirmo un otro poti ievērojot trīs līdz četru nedēļu intervālu.

Jauno vakcīnu Imunizācijas valsts padome rekomendē arī balstvakcinācijas veikšanai gan pēc "AstraZeneca" vai "Janssen" vakcīnām, gan pēc "Pfizer" un "Moderna" vakcīnām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu