TVNET skaidro - ko mēs zinām par jauno "Nuvaxovid" vakcīnu

Rūta Reinsone
, TVNET Ziņas | KLIK redaktore
TVNET skaidro - ko mēs zinām par jauno "Nuvaxovid" vakcīnu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19
Foto: publicitātes

Nākamnedēļ iedzīvotājiem Latvijā būs iespēja vakcinēties pret Covid-19 ar Čehijas uzņēmumā “Novavax” ražotu vakcīnu "Nuvaxovid", kas Eiropas Savienībā tika reģistrēta 2021.gada decembrī, portālu TVNET informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Kāda tipa vakcīna tā ir?

"Nuvaxovid" ir piektā ES reģistrētā un ieteiktā vakcīna Covid-19 profilaksei.

Šī ir olbaltumvielu daļiņu vakcīna, līdzīgas tehnoloģijas vakcīnas tiek izmantotas daudzus gadus un daudzās vakcīnās,

kas tiek plaši lietotas sabiedrībā, – piemēram, vakcīnās pret garo klepu, papilomas vīrusu un B hepatītu.

"Nuvaxovid" satur "adjuvantu" - vielu, kas palīdz izveidot ilgstošu un labu imūno atbildi un mazināt vakcīnā izmantojamo antigēnu devu, tāpēc ar mazāku devu panākama tikpat laba imūnā atbilde un līdz ar to arī mazinātas iespējamās sagaidāmās reakcijas.

Kas varēs saņemt?

"Nuvaxovid" varēs saņemt iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem, starp pirmo un otro poti ir jāievēro trīs līdz četru nedēļu intervāls.

Jauno vakcīnu Imunizācijas valsts padome rekomendē arī balstvakcinācijas veikšanai gan pēc AstraZeneca vai Janssen vakcīnām, gan pēc Pfizer un Moderna vakcīnām.

Cik labi pasargās?

Pētījumos "Nuvaxovid" vakcīnas radītā aizsardzība ir vērtēta pret dažādiem vīrusa variantiem – Alfa, Beta, Delta, arī Omikrona. Visos šajos gadījumos tika novērota laba imūnā aizsardzība.

Pētījumi par aizsardzību pret omikrona variantu pagaidām tikuši pētīti tikai laboratorijas apstākļos.

Ir zināms, ka vakcīna cilvēkam sniegs aizsardzību no simptomātiskas saslimšanas ar Covid-19. Tas ir drošs un šobrīd vienīgais veids, kā iespējams būtiski mazināt cilvēkam tik bīstamo vidējo un smago saslimšanas gadījumu skaitu, tostarp nāves gadījumus. Personas var nebūt pilnībā aizsargātas līdz 7 dienām pēc viņu otrās devas.

"Nuvaxovid" vakcīna satur pīķa proteīna paveidu, kas izstrādāts laboratorijā. Tā satur arī “adjuvantu”. Pēc vakcīnas ievadīšanas imūnsistēma atpazīst vakcīnā esošo proteīnu kā organismam nepiederošu un veido pret to dabīgās aizsardzības reakcijas – antivielas un T šūnas.

Kā vakcīnas uz proteīna bāzes darbojas pret Covid-19
Kā vakcīnas uz proteīna bāzes darbojas pret Covid-19 Foto: Nacionālais veselības dienests

Ja vakcinētā persona vēlāk nonāks saskarē ar Covid-19 vīrusu, imūnsistēma atpazīs uz vīrusa virsmas esošo pīķa proteīnu un būs gatava tam uzbrukt. Antivielas un imūnsistēmas šūnas kopā var aizsargāt pret Covid-19, nogalinot vīrusu, novēršot tā iekļūšanu organisma šūnās un iznīcinot inficētās šūnas.

Divos galvenajos klīniskajos pētījumos konstatēts, ka Nuvaxovid efektīvi novērš Covid-19 personām no 18 gadu vecuma.

Abos pētījumos kopā iekļauti vairāk nekā 45 000 dalībnieku. Kopumā abu šo pētījumu rezultāti liecina par to, ka "Nuvaxovid" efektivitāte ir aptuveni 90%. Pētījumu laikā visbiežāk sastopams bija oriģinālais Covid-19 paveids, kā arī vīrusa alfa un beta paveidi. Pašlaik dati par "Nuvaxovid" efektivitāti pret citiem augsta riska vīrusa paveidiem, tostarp pret omikrona paveidu, ir ierobežoti.

Kad ar to sāks vakcinēt?

Šī vakcīna iedzīvotājiem būs pieejama no 28.februāra.

Precīza informācija par to, kurās ārstniecības iestādēs varēs saņemt vakcīnu "Nuvaxovid", sākot no 28.02., būs pieejama Veselības ministrijas mājas lapā, savukārt par iespēju saņemt šo vakcīnu pie ģimenes ārstiem interesentiem ir jāsazinās ar saviem ģimenes ārstiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu