Pk, 19.08.2022.

"Enefit Green" Latvijas austrumos plāno attīstīt divus vēja enerģijas parkus

TVNET/LETA
"Enefit Green" Latvijas austrumos plāno attīstīt divus vēja enerģijas parkus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Enerģijas uzņēmums SIA "Enefit Green" vēja parku būvniecībā sadarbosies ar mežizstrādātāju SIA "Sodra Latvia", lai Latvijas austrumos attīstītu divus vēja enerģijas parkus.

Atbilstoši šonedēļ noslēgtajiem līgumiem "Enefit Green" būs tiesības izmantot "Sodra Latvia" piederošo zemi vēja parku izveidei. "Enefit Green" pārstāvji projekta plānoto investīciju apmēru pagaidām neatklāj.

"Enefit Green" valdes priekšsēdētājs Āvo Kērmass skaidro, ka Latvijai, tāpat kā citām kaimiņvalstīm, ir jāpalielina atjaunojamās enerģijas ražošana. Ilgtspējīga un videi draudzīga vēja enerģija ir izdevīga un vienlaikus atbalsta gan Latvijas klimata mērķus, gan enerģētisko drošību.

"Vēja parku attīstība Latvijā ir nozīmīga "Enefit Green" ilgtermiņa izaugsmes plāna sastāvdaļa, un mēs ceram sadarboties ar Latvijā lielāko meža īpašnieku arī turpmāk," norāda Kērmass.

Zemes ilgtermiņa lietošanas tiesības ir pirmais sagatavošanās solis vēja parku būvniecībā. "Enefit Green" plāno sākt komunikāciju ar attiecīgajām iestādēm un pašvaldībām, kam sekos ietekmes uz vidi novērtējums. Paredzams, ka saskaņošanas un izpētes posms var ilgt vismaz trīs gadus, taču šo periodu var ietekmēt Latvijas valdības lēmums vienkāršot procedūras un noteikumus atjaunojamās enerģijas attīstības projektiem.

Jau ziņots, ka līdzīgu savstarpēju sadarbību paredz arī valdības šā gada lēmums, kas noteica AS "Latvenergo" un AS "Latvijas valsts meži" veidot kopuzņēmumu un kopīgi attīstīt vēja parkus Latvijā.

"Sodra Latvia" 2020.gadā strādāja ar 2,673 miljonu eiro apgrozījumu un 110 243 eiro peļņu. "Sodra Latvia" reģistrēta 2003.gadā, un tās pamatkapitāls ir 106,026 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Sodra Skogsagarna ekonomisk forening". Kompānijai Latvijā pieder vairāki mežizstrādes uzņēmumi, tostarp SIA "Fragaria", SIA "Myrtillus", SIA "Granmark", "Alfredsson Latvia" un SIA "Zilupe mežs".

Savukārt "Enefit Green" apgrozījums 2020.gadā bija 18,311 miljoni eiro, bet zaudējumi veidoja 11 504 eiro. Uzņēmums pieder Igaunijas "Enefit Green". "Enefit" ir Igaunijas valsts enerģētikas kompānijas "Eesti Energia" meitaskompānija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu