C, 23.03.2023.

Ventspilī top jauna Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcija

TVNET
Ventspilī top jauna Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: www.ventspils.lv

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā top jaunā, daudzfunkcionālā muzeja ēka. Būvdarbi un ekspozīcijas izveide tiek realizēti ERAF līdzfinansētā projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” ietvaros.

Ēkas būvniecība turpinās, tomēr paredzama kavēšanās, jo plānotās materiālu piegādes bija saistītas ar Krieviju un Baltkrieviju.

Foto: Publicitātes foto

Karadarbības noteikto sankciju dēļ patlaban notiek jaunu iespējamo piegādātāju apzināšana un aplēstas jaunās izmaksas, bet darbs pie ekspozīcijas, ko veido Ventspils muzeja speciālisti, turpinās.

Ekspozīcija “Pie jūras un zemēs” sniegs ieskatu piekrastes iedzīvotāju sadzīvē un darba ritmā,

ar dažādiem atjautīgiem ekspozīcijas elementiem piesaistot apmeklētāja uzmanību arī tādiem pirms gadsimta lietotiem darbarīkiem un sadzīves priekšmetiem, kas mūsdienās nav atpazīstami, tomēr reiz bija daļa no ikdienas.

Piemēram, tāds ir lampas abažūru atgādinošais mušu ķeramais vai ar oglēm “darbināmais” gludeklis.

Ekspozīcijā tiks izmantoti interaktīvi elementi ziņkārīgajiem par prieku – aicinot palūkoties arī aiz redzamā.

Fotogrāfiju siena – magnētiskā instalācija aiz ķieģeļa slēpj mājas peli, bet pie mūrīša izkārtās garās apakšbikses – blusu.

Protams, tie ir tikai daži mirkļi no topošās ekspozīcijas, kas spēj būt gana nopietna, vēstot piekrastes vēsturi, gan nedaudz delverīga, iesaistot vēstījumā apmeklētāju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu