Pk, 24.03.2023.

Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai iepirks papildu antigēna testus

TVNET/LETA
Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai iepirks papildu antigēna testus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Lai nodrošinātu ārstniecības personu testēšanu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) hospitalizēto pacientu testēšanu, valdība otrdien atbalstīja papildu 913 174 Covid-19 antigēna noteikšanas testu iegādi.

Saskaņā ar Veselības ministrijai (VM) ārstniecības iestāžu sniegto informāciju, kopumā aprīlim un maijam ir nepieciešami 913 174 testi, tai skaitā 698 600 testi nepieciešami ģimenes ārstiem, kuriem ir noslēgti līgumi ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, 37 stacionārām iestādēm - 180 174 testi un NMPD - 34 400 testi.

Patlaban Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrā noliktavā ir pieejami 33 037 SARS-CoV-2 vīrusa antigēna noteikšanas testi un, balstoties uz vidējo testu patēriņu iepriekšējos mēnešos, minētais daudzums nav pietiekams nākamo divu mēnešu vajadzībām.

Grozījumos minēts, ka viena Covid-19 antigēna noteikšanas testa izmaksas provizoriski 1,05 eiro, attiecīgi 913 174 testu iegādei papildus būtu nepieciešami līdz 958 832 eiro.

Vienlaikus VM grozījumi paredz, ka turpmāk arī Ukrainas bēgļi un viņu ģimenes locekļi varēs saņemt vienreizlietojamās medicīniskās maskas, Covid-19 paštestus un antigēna noteikšanas testus, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību ukraiņu bēgļu izmitināšanas centros.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegto informāciju laika periodā no šā gada 7.marta līdz 13.martam tika konstatēti 18 Covid-19 infekcijas gadījumi, no tiem divas personas tika hospitalizētas Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Turklāt nereti Ukrainas civiliedzīvotājiem, ierodoties Latvijā, nav līdzi atbilstoši dokumenti, lai pierādītu vakcinācijas faktu.

Nepieciešamos individuālās aizsardzības līdzekļus un paštestus saņems arī HIV profilakses punktu, kuriem ir sadarbības vai līdzdarbības līgums ar SPKC, darbinieki, kas ir pakļauti lielam inficēšanās riskam. Paredzēts, ka mēnesī šiem darbiniekiem būtu nepieciešams 1000 vienreizlietojamās medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori bez vārsta un ap 500 SARS-CoV-2 antigēna paštestu darbinieku testēšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu