Tā problēmas sakne ir nevis tas dzīvnieks, ko neizglāba, bet sabiedrība, kura to dzīvnieku tiktāl noveda.
Lielākie resursi ir vajadzīgi, nevis lai dusmotos uz kaut kādām iestādēm, kuras nav bijušas pietiekami izdarīgas, bet uz to, ka sabiedrība ir jāizglīto."
Arī DAP portālam TVNET norādīja, ka šo Gulbenes puses lāci nevarēja pārvietot ne uz Rīgas Zooloģisko dārzu, ne Līgatnes dabas takām vai citviet.
Vītola jau minēja, ka pērnā gada rudenī bija plašas diskusijas par lāčiem, un to arī atgādina DAP. Toreiz tika izveidota starpresoru darba grupu, iesaistot vadošos speciālistus no dažādām iestādēm, piemēram, vadošo zinātnieku par lāču jautājumiem Latvijā Jāni Ozoliņu (LVMI “Silava”), Līgatnes dabas taku vadītāju Intu Langi un zvērkopi Velgu Vītolu, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Dzīvnieku kolekcijas vadītāju Gunu Vītolu, veterinārārstus un citus speciālistus. DAP, mēģinot risināt šo neikdienišķo situāciju, toreiz arī vērsās pie līdzīgām iestādēm ārpus Latvijas un apkopoja informāciju gan par Igaunijas, gan Vācijas, gan Krievijas, gan Kanādas pieredzi.
Jau rudenī, balstoties uz iegūto informāciju par lāčiem, DAP ar ekspertiem izstrādāja rīcības plānu ar alternatīvajiem risinājumiem:
- Aizbiedēšana;
- Izšķiršana;
- Izvietošana nebrīvē;
- Likvidēšana.
"Gan aizbiedēšanu, gan izšķiršanu mēs īstenojām pagājušā gada rudenī," atgādina DAP pārstāve Elīna Ezeriņa.
Viņa arī norādīja, ka nedz DAP, nedz arī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs neatbalsta lāču sagūstīšanu un ievietošanu kādā no dzīvnieku novietnēm, piemēram, Līgatnes dabas takās vai Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.