Pk, 19.08.2022.

Karalienei Elizabetei II aprit 96! Laimi un veselību, Jūsu Augstība

Viņas citāti
Egoiste
Karalienei Elizabetei II aprit 96! Laimi un veselību, Jūsu Augstība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/Scanpix, Shutterstock, TVNET kolāža

Šodien, 21. aprīlī, Viņas Augstība karaliene Elizabete II svin savu 96. dzimšanas dienu. Britu lepnums arī šogad svin platīna jubileju - 70. valdīšanas gadskārtu, tā topot par ilgāk valdošo monarhu vēsturē. Piedāvājam ielūkoties karalienes Elizabetes II dzīves gājuma foto un izlasīt viņas dziļdomīgos citātus par mīlestību, laimi un valsts valdīšanu.

Lielbritānijas monarhiem ir senas tradīcijas - svinēt savu dzimšanas dienu divas reizes. Karaliene Elizabete II ir dzimusi 1926. gada 21. aprīlī, bet oficiāli karalienes dzimšanas diena tiek svinēta jūnijā ar svinīgu parādi un svētkiem tautai. 

"Man jāredz, lai es noticētu!"
"Man jāredz, lai es noticētu!" Foto: PA/Scanpix
"Pasaule nav tā patīkamākā vieta. Galu galā tavi vecāki tevi pamet un neviens negrasās tevi tāpat vien aizsargāt. Tev jāiemācās pastāvēt par sevi un to, kam tici, un dažreiz, piedodiet manu valodu, "sadot pa pakaļu"."
"Pasaule nav tā patīkamākā vieta. Galu galā tavi vecāki tevi pamet un neviens negrasās tevi tāpat vien aizsargāt. Tev jāiemācās pastāvēt par sevi un to, kam tici, un dažreiz, piedodiet manu valodu, "sadot pa pakaļu"." Foto: PA/Scanpix
"Labas atmiņas ir mūsu otrā iespēja būt atkal laimīgiem..."
"Labas atmiņas ir mūsu otrā iespēja būt atkal laimīgiem..." Foto: AFP/SCANPIX
"Ģimene ne vienmēr nozīmē asinsradiniekus, bieži vien ir tās ir kopienas, organizācijas vai pat nācijas. Ikviens ir mūsu kaimiņš, neatkarīgi no rases, ticības vai ādas krāsas."
"Ģimene ne vienmēr nozīmē asinsradiniekus, bieži vien ir tās ir kopienas, organizācijas vai pat nācijas. Ikviens ir mūsu kaimiņš, neatkarīgi no rases, ticības vai ādas krāsas." Foto: PA/Scanpix
Foto: PA/Scanpix
"Darbs ir īres maksa, ko jūs maksājat par istabu, kuru aizņemat uz Zemes."
"Darbs ir īres maksa, ko jūs maksājat par istabu, kuru aizņemat uz Zemes." Foto: AFP/SCANPIX
"Lai gan mēs esam spējīgi uz milzīgu laipnību, vēsture mums māca, ka dažreiz mums ir jāglābjas pašiem no sevis — no mūsu neapdomības vai alkatības."
"Lai gan mēs esam spējīgi uz milzīgu laipnību, vēsture mums māca, ka dažreiz mums ir jāglābjas pašiem no sevis — no mūsu neapdomības vai alkatības." Foto: PA/Scanpix
"Es nezinu vienu vienīgo veiksmes formulu. Taču gadu gaitā esmu novērojusi, ka daži līderības atribūti ir universāli un bieži vien saistīti ar meklēšanu, kā mudināt cilvēkus apvienot savus centienus, talantus, atziņas, entuziasmu un iedvesmu, lai strādātu un radītu visi kopā."
"Es nezinu vienu vienīgo veiksmes formulu. Taču gadu gaitā esmu novērojusi, ka daži līderības atribūti ir universāli un bieži vien saistīti ar meklēšanu, kā mudināt cilvēkus apvienot savus centienus, talantus, atziņas, entuziasmu un iedvesmu, lai strādātu un radītu visi kopā." Foto: PA/Scanpix
"Ir vērts atcerēties, ka bieži vien mazie soļi, nevis milzu lēcieni rada visnoturīgākās pārmaiņas."
"Ir vērts atcerēties, ka bieži vien mazie soļi, nevis milzu lēcieni rada visnoturīgākās pārmaiņas." Foto: PA/Scanpix
"Kad dzīve šķiet grūta, drosmīgie neapguļas un nesamierinās ar sakāvi; tā vietā viņi top vēl apņēmīgāki cīnīties par labāku nākotni."
"Kad dzīve šķiet grūta, drosmīgie neapguļas un nesamierinās ar sakāvi; tā vietā viņi top vēl apņēmīgāki cīnīties par labāku nākotni." Foto: PA/Scanpix
"Ir gari periodi, kad dzīve šķiet nenozīmīga, garlaicīga, sīka nodarbe bez jēgas, un tad pēkšņi notiek kāds liels notikums, kas sniedz ieskatu mūsu eksistences stabilajā un noturīgajā pamatā."
"Ir gari periodi, kad dzīve šķiet nenozīmīga, garlaicīga, sīka nodarbe bez jēgas, un tad pēkšņi notiek kāds liels notikums, kas sniedz ieskatu mūsu eksistences stabilajā un noturīgajā pamatā." Foto: PA/Scanpix
"Nevērtēsim sevi pārāk nopietni. Neviens no mums nav gudrības monopols!"
"Nevērtēsim sevi pārāk nopietni. Neviens no mums nav gudrības monopols!" Foto: PA/Scanpix
"Mēs zinām, ka lielāka balva ir miers virs zemes un laba griba pret cilvēkiem, taču mēs nevaram to iegūt bez apņēmības un saskaņotām pūlēm."
"Mēs zinām, ka lielāka balva ir miers virs zemes un laba griba pret cilvēkiem, taču mēs nevaram to iegūt bez apņēmības un saskaņotām pūlēm." Foto: Reuters/ScanPix
"Dažreiz es labprātāk gribētu būt zirgs!"
"Dažreiz es labprātāk gribētu būt zirgs!" Foto: Reuters/ScanPix
Skumjas ir cena, ko mēs maksājam par mīlestību...
Skumjas ir cena, ko mēs maksājam par mīlestību... Foto: AP/Scanpix
"Katra diena ir jauns sākums, un es zinu, ka vienīgais veids, kā dzīvot savu dzīvi, ir censties darīt to, kas ir pareizi, raudzīties tālredzīgi, izbaudīt visu, ko nesīs katra diena, un uzticēties Dievam."
"Katra diena ir jauns sākums, un es zinu, ka vienīgais veids, kā dzīvot savu dzīvi, ir censties darīt to, kas ir pareizi, raudzīties tālredzīgi, izbaudīt visu, ko nesīs katra diena, un uzticēties Dievam." Foto: PA/Scanpix

Sveicot karalieni dzimšanas dienā, aplūkosim, ko vēl mums katram derētu aizlienēt no deviņdesmitsešgadnieces!

  • No karalienes Elizabetes II varam mācīties regulāru ēdienreižu ievērošanu, kas patiešām ir veselīgi ikdienā, un, ja ēdiens ir sabalansēts un nav par daudz, tas arī neradīs lieko svaru.
  • Nākamā lieta ir nesteidzīga ēšana, piemēram, karaliene pēc katra kumosa noliek uz galda dakšiņu un nazi, lai varētu koncentrēties uz ēdiena izgaršošanu un tikai tad, kad tas ir norīts, ķerties klāt nākamajam kumosam. Atceries, ka tavam kuņģim vajag 20 minūtes, lai tev pateiktu, ka ir gana, tāpēc nesteidzies ar ēšanu!
  • Mērenība un pieticība laikam raksturos karalieni Elizabeti II līdz mūža galam. Iespējams, tas arī tāpēc, ka kara laikā nācās piedzīvot arī naudas taupīšanu un kuponu krāšanu.
  • Jā, viņai garšo dzērieni - bet tikai viens vai divi. Starp citu, viņas tradīcija ir pirms lenča izdzert glāzi džina ar toniku un aperitīvu «Dubonnet», kam pievienots ledus kubiciņš un citrona šķēlīte. Tas nemaz nav slikti kuņģa darbības uzlabošanai!
  • Ne vien stresa mazināšanai, bet arī sportam karaliene ik dienas dodas garās pastaigās ar saviem mīļajiem korgijiem un tāpat ir bieži redzama zirga sedlos. Mīlestība pret dzīvniekiem liek būt aktīvam.
  • Ja tev ir mīloša ģimene, kas atbalsta ik uz soļa, un redzi tās turpinājumu savos bērnos, mazbērnos, - tā ir motivācija dzīvot vēl ilgi. Laimīgs cilvēks ir arī veselīgs cilvēks, tāpēc mēģināsim būt tādi!

Aicinām arī tevi atskatīties uz vēsturiski nozīmīgiem foto mirkļiem, kas raksturo Lielbritānijas karalienes dzīvi kopš pirmajām dienām bērnu ratiņos!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu