"Ātrajā randiņā ar ginekologu" sievietes lauž mītus par kontracepciju

FOTO: Publicitātes foto

40% seksuāli aktīvo sieviešu izvēlas nedrošu izsargāšanās metodi – pārtraukto dzimumaktu, kas saskaņā ar sieviešu teikto nereti ir partnera izvēle. Tajā pašā laikā lielākā daļa bērnus pagaidām neplāno. Šādu ainu iezīmē līdzdalības un izglītošanas platformas Skrinings.lv 2022. gada janvārī veiktais pētījums.

"Ātrajā randiņā ar ginekologu" bezmaksas ārsta konsultāciju saņēmušas 50 Latvijas sievietes

Lai stāstītu par drošu un mūsdienīgu kontracepciju, Latvijas ginekologi aicināja sievietes uz “ātrajiem randiņiem”, sniedzot 15 minūšu garas konsultācijas par kontracepcijas jautājumiem mājīgā gaisotnē. Šo iespēju izmantoja 50 sievietes, turklāt ne tikai rīdzinieces – kāda apmeklētāja bija ieradusies pat no Cēsīm.

Lielākoties sievietes interesējušās par tādiem jautājumiem kā droša kontracepcija, dažādu kontracepcijas metožu atšķirības, priekšrocības un iespējamie trūkumi. Daudzas sievietes pēc pasākuma atzina, ka atradušas savus nākamos ginekologus un rekomendē šādu iespēju piedāvāt līdzīgos pasākumos arī turpmāk. Atzinīgi tika vērtēta arī iespēja sarunu ar ārstu vadīt nepiespiestā un mājīgā gaisotnē ārpus ierastā ārsta kabineta.

“Ātrais randiņš ar ginekologu” bija iespēja sievietēm saņemt ārsta konsultācijas bez maksas un ne tikai iepazīties ar savu iespējamo nākamo ginekologu, bet arī saņemt noderīgus speciālistu padomus un atrisināt sasāpējušus jautājumus vai gūt ierosmi dažādu situāciju tālākai risināšanai jau ārsta kabinetā un ilgstošākā sadarbībā ar speciālistu. Patiešām prieks, ka jaunas sievietes izrāda iniciatīvu uzņemties atbildību par savu reproduktīvo veselību,” pēc pasākuma norādīja ginekoloģe Marta Slaidiņa.

Galvenie iemesli, kas liedz sievietēm izvēlēties drošu kontracepciju, ir aizspriedumi. Lai arī mūsdienās šķietami ir pieejama bagātīga informācija par drošu kontracepciju,

realitātē sievietes vadās pēc draudzeņu, partneru viedokļa un ierakstiem sociālajos tīklos, kur ne vienmēr var iegūt uzticamu un pārbaudītu informāciju.

Bezmaksas konsultācijas visas dienas garumā piedāvāja 7 ārstes:

· Marta Slaidiņa

· Jelena Maksimenko

· Līga Puksta-Gulbe

· Laura Lūse

· Alise Vigule

· Līga Kozlovska

· Ieva Erciņa

*Sabiedrības līdzdalības un izglītošanas platformā Skrinings.lv pieejams kontracepcijas modulis ar testu, ko janvārī jau bija izpildījušas 1586 sievietes ar vidējo vecumu 27 gadi. Sievietes tika aicinātas iesaistīties, izmantojot skrinings.lv lietotāju e-pastu datubāzi, Facebook, Twitter, Instagram un Latvijas Universitātes informācijas kanālus. Ar testa rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Skrinings.lv arvien pieejams kontracepcijas tests, kas palīdzēs sievietēm identificēt tos dzīvesstila un veselības stāvokļa aspektus, kuri jāņem vērā, izvēloties sev piemērotāko kontracepcijas metodi. Testa rezultāti kalpos kā ceļvedis sarunai ar ārstu par piemērotāko kontracepcijas metodi.

Uz augšu
Back