SKDS: Aprīlī krievvalodīgo vidū sarucis atbalsts Krievijas karam Ukrainā

TVNET/LETA
SKDS: Aprīlī krievvalodīgo vidū sarucis atbalsts Krievijas karam Ukrainā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Atbalsts Krievijai saistībā ar karu Ukrainā krievvalodīgo vidē Latvijā aprīlī ir sarucis, liecina pētījumu centra SKDS internetā veiktā aptauja.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš "Twitter" norāda, ka kara Ukrainā jautājumā kopš marta krievvalodīgo vidē atbalsts Krievijai ir no 20% sarucis līdz 13%. Savukārt atbalsts Ukrainai šajā grupā ir pieaudzis no 25% līdz 30%.

Taču, tāpat kā iepriekš, vairāk nekā puse nevienam nepauž simpātijas, norāda Kaktiņš. Proti, 47% krieviski runājošo respondentu norāda, ka neatbalsta ne vienu ne otru, bet 10% atzīmēja atbildi "grūti pateikt".

Savukārt to respondentu vidū, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu, samazinājies to iedzīvotāju skaits, kas neatbalsta ne Krieviju, ne Ukrainu, bet palielinājies Ukrainas atbalstītāju skaits. Proti, martā ne vienu, ne otru pusi neatbalstīja 10%, bet aprīlī - 8%. Savukārt atbalsts Ukrainai audzis par diviem procentpunktiem - no 87% līdz 89%.

Aprīļa aptaujā 3% respondentu, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu, atzīmējuši, ka viņiem ir grūti pateikt, kuru no pusēm atbalsta saistībā ar Krievijas armijas iebrukumu Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu