Sv, 14.08.2022.

Ukrainas kara dēļ daži LIAA biznesa inkubatoru pretendenti atliek idejas uz nezināmu laiku

TVNET
Ukrainas kara dēļ daži LIAA biznesa inkubatoru pretendenti atliek idejas uz nezināmu laiku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubators šogad izjutis kara ietekmi uz sabiedrības interesi par savas biznesa idejas attīstību - daži potenciālie pretendenti izvēlējušies savas biznesa idejas realizāciju atlikt uz nezināmu laiku, citi - nogaidīt līdz rudenim, portālam TVNET pastāstīja LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Danuta Pīlapa.

Kā informēja LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore, šobrīd visā Latvijā darbojas 12 biznesa inkubatori – viens Radošo industriju inkubators Rīgā un 11 reģionālie biznesa inkubatori, kā arī deviņas atbalsta vienības.

Savukārt aprīļa izskaņā noslēdzās 2022.gada pavasara LIAA jauno dalībnieku uzņemšana gan inkubācijas, gan pirmsinkubācijas programmā.  "Kopumā esam apmierināti ar saņemto pieteikumu apjomu, jo saņēmām 385 pieteikumus, tajā skaitā uz inkubācijas programmu tika saņemti 128 komersantu pieteikumi uz 67 vietām, nodrošinot konkursu – divi komersanti uz vienu vietu, ļaujot uzņemt konkurētspējīgākos dalībniekus," informēja Pīlapa.  

Viņa pastāstīja, ka LIAA ir uzsācis darbu pie nākamā Eiropas fondu plānošanas perioda projekta izveides, tajā skaitā - pie biznesa inkubatoru programmas turpinājuma, saglabājot esošo biznesa inkubatoru tīklu visā Latvijā, kā arī jauna tehnoloģiju biznesa inkubatora izveides Rīgā.

Vaicāta par to, kā biznesa inkubatoriem veicās pērn, viņa pastāstīja, ka kopumā līdz 2021.gadam biznesa inkubatoros sniegts atbalsts 847 inkubācijas programmas dalībniekiem un 2416 pirmsinkubācijas programmas dalībniekiem.

"Šobrīd visos biznesa inkubatoros pēc jauno dalībnieku uzņemšanas ir 385 aktīvi inkubācijas programmas dalībnieki un 250 pirmsinkubācijas programmas dalībnieki," informēja Pīlapa. "Mūsu dalībnieku kopējais radītais apgrozījums atbalsta saņemšanas periodā no 2017.gada līdz 2021.gada beigām ir vairāk nekā 188 miljoni eiro, kā arī nodokļos samaksāts vairāk nekā 26 miljoni eiro un radītas 2034 jaunas pilnas slodzes darba vietas."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu