Vasarā Latvijā durvis vērs starptautiskais mazumtirdzniecības veikalu tīkls "SPAR"
Papildināts

SPAR FOTO: Shutterstock

Vasarā Latvijā darbu plāno sākt starptautiskais mazumtirdzniecības veikalu tīkls "SPAR", pavēstīja SIA "SPAR Latvija" pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka šovasar Latvijā tiks atvērti pirmie veikali. Veikalu tīkls "SPAR" Latvijā veidos sadarbību ar mazumtirdzniecībā jau strādājošiem uzņēmējiem.

"Patlaban esam sarunu procesā ar vairākiem nozarē jau strādājošiem mazumtirgotājiem, kas ir ieinteresēti darboties "SPAR" tīklā," pauž "SPAR Latvija" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers, kurš iepriekš vadīja gan mazumtirgotāju SIA "Maxima Latvija", gan arī bija "Putnu fabrikas "Ķekava"" valdes priekšsēdētājs.

Vilcmeiers informē, ka patlaban "SPAR Latvija" neatklāj ne veikalu tīkla izveidē plānotās investīcijas, ne sākotnēji plānoto veikalu skaitu. Tāpat viņš neatklāja ar kuriem mazumtirgotājiem patlaban notiek sarunas par strādāšanu "SPAR" tīklā pēc franšīzes principa. Šī informācija, pēc Vilcmeiera teiktā, tiks paziņota jūnija sākumā.

Vienlaikus Vilcmeiers pastāstīja, ka sākotnēji plānots atvērt veikalus gan Rīgā, gan reģionos, kā arī viņš piebilda, ka "SPAR Latvija" neizslēdz jaunu veikalu būvniecību Latvijā nākotnē.

Kompānijā norāda, ka tiks uzlabota un modernizēta veikalu koncepcija un pircējiem piedāvātais sortiments, ieviešot arī jaunumus. Sākotnēji paredzēts, ka aptuveni 20% no veikalu sortimenta veidos "SPAR" zīmola produkcija. Piegādes ķēdes balstīsies gan uz centralizētām preču piegādēm, gan uz vietējo ražotāju loģistiku un izstrādātajām sistēmām.

"Esam pārliecināti, ka mūsu valstī joprojām ir brīva niša kvalitatīvam un izdevīgam veikalu tīklam, kas spēs nodrošināt augstas kvalitātes iepirkšanās pieredzi par pieņemamām cenām," min Vilcmeiers.

"SPAR" ir starptautiska savstarpēji neatkarīgu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumu grupa, kas pārstāv vienotu zīmolu.

Kompānija "SPAR Latvija" reģistrēta 2021.gada 7.jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 250 000 eiro.

Kompānijas kapitālā 50% pieder Aleksandram Svarevskim, 27% - SIA "GECO", kuras īpašnieki vienādās daļās ir Oļegs Lūkins, Dainis Šulcs, Andris Lūkins un Gints Caune, savukārt 10% kompānijas kapitālā pieder SIA "Prodimpekss Loģistikas Grupa", kuras vienīgā īpašniece ir SIA "Līna loģistika", kas vienādās daļās pieder Oļegam Lūkinam, Caunem un Šulcam. Vienlaikus 8% "SPAR Latvija" kapitāldaļu pieder Valērijam Ivasenko, bet 5% - Vilcmeieram.

Svarevskim pieder arī 50% pārtikas produktu vairumtirgotāja SIA "Nord-Exim" kapitāla, savukārt Oļegam Lūkinam, Andrim Lūkinam, Šulcam un Caunem vienādās daļās pieder arī alkoholisko un citu dzērienu tirgotāja SIA "Riga Spirits & Wine Outlet".

"SPAR" sāka darbību 1932.gadā ar vienu veikalu Nīderlandē, savukārt patlaban tīklā darbojas vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs. 2020.gadā tika atvērts 181 jauns veikals un sasniegts 39,8 miljardu eiro apgrozījums.

Uz augšu
Back