Neizdodas vienoties par algu palielināšanu pedagogiem

TVNET/LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Trešdien, 25.maijā, nav panākta vienošanās ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par pedagogu algu palielināšanu, savā "Facebook" kontā norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Viņa pauž, ka "algas tiks praktiski "iesaldētas" gandrīz visiem pedagogiem uz vairākiem gadiem".

"Ledus laikmetu paredz IZM vadība pedagogu algu paaugstināšanā. Šodienas saskaņošanas sanāksmē nepanācām nekādu progresu, lai algas palielina saskaņā ar Izglītības attīstības pamatnostādnēm," norāda Vanaga.

Plānots, ka tiks sasaukta LIZDA Padomes ārkārtas sēde, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Kā ziņots, ja pedagogu prasības netiks ņemtas vērā, LIZDA septembrī organizēs protesta akcijas.

LIZDA apgalvo, ka problēmas netiek efektīvi risinātas, ko pierāda lielais vakanču skaits, pedagogu pārslodze un augsta profesionālā izdegšana. Tāpēc LIZDA vērš uzmanību, ka steidzama darba slodzes problēmu nerisināšana un konkurētspējīga atalgojuma nenodrošināšana būtiski ietekmēs izglītības kvalitāti, pieejamību, kā arī radīs papildus izdevumus valsts sociālās apdrošināšanas speciālajam budžetam un veselības nozares budžetam.

LIZDA vairākkārtīgi esot vērsusies pie Izglītības un zinātnes ministrijas, valdības, Saeimas, aktualizējot pedagogu darba slodzes sabalansēšanas un darba samaksas paaugstināšanas nepieciešamību.

Organizācija arī uzsver, ka par darba slodzes problēmjautājumiem savos ziņojumos norāda arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija un Eiropas Padome, tos apstiprina arī LIZDA, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Universitātes, pētījumi, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izskatītie jautājumi.

Svarīgākais
Uz augšu