P, 30.01.2023.

Vācijā minimālo algu palielinās līdz 12 eiro stundā

TVNET/LETA
Vācijā minimālo algu palielinās līdz 12 eiro stundā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Vācijas parlaments piektdien apstiprinājis likumā noteiktās minimālās algas palielināšanu, sākot no oktobra, līdz 12 eiro stundā.

Minimālās algas palielināšanu atbalstīja valdošā koalīcija - sociāldemokrāti (SPD), zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP) -, kā arī opozīcijā esošā kreiso ekstrēmistu partija "Die Linke" ("Kreisie").

Konservatīvā opozīcija un labējā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) no balsošanas atturējās.

Pašreiz minimālā alga Vācijā ir 9,82 eiro stundā, bet jūlijā tā tiks palielināta līdz 10,45 eiro.

Tajā pašā laikā maksimālais atalgojums par tā dēvētajiem mazajiem darbiem no oktobra pieaugs no 450 līdz 520 eiro mēnesī.

Vācijas darba lietu ministrs sociāldemokrāts Hubertuss Heils norādīja, ka sevišķi labumu no minimālās algas palielināšanas gūs sievietes un Austrumvācijas iedzīvotāji.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs izraudzījās algu palielināšanu par vienu no galvenajiem solījumiem savā priekšvēlēšanu kampaņā pagājušajā gadā.

Daudzi politiķi debašu laikā minēja pašreizējo augsto inflāciju kā vienu no iemesliem, kāpēc minimālā alga ir tik svarīga. Savukārt opozīcijas partijas apgalvoja, ka minimālā alga nepasargās cilvēkus pret tālāku cenu kāpumu, un ir citi risinājumi, kā palielināt pirktspēju un saglabāt Vācijas ekonomiku konkurētspējīgu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu