Pieminekli "Rēzeknes atbrīvotājiem" pārvietos uz kapiem

TVNET/LETA
Pieminekli "Rēzeknes atbrīvotājiem" pārvietos uz kapiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Rezekne.lv

Šodien, 7. jūnijā, sasauktajā Rēzeknes valstspilsētas domes ārkārtas sēdē nolemts pārvietot pieminekli "Rēzeknes atbrīvotājiem" uz Miera ielas Brāļu kapiem Rēzeknē.

Pašvaldības Pilsētvides un attīstības pārvaldei būs jānodrošina pieminekļa "Rēzeknes atbrīvotājiem" pārvietošana un uzstādīšana Miera ielas Brāļu kapu teritorijā, saglabājot tā arhitektonisko izskatu. Pieminekļa pārvietošanai nepieciešamo finansējumu nodrošinās no pašvaldības budžeta 2022.gadam programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Lēmumu pārvietot pieminekli "Rēzeknes atbrīvotājiem" uz vēsturiskajā kontekstā piemērotāku vietu - kapsētas teritoriju Miera ielā, kur atrodas Otrajā pasaules karā kritušo Sarkanās armijas karavīru kapsēta, deputāti pieņēmuši, ņemot vērā pasaulē izveidojušos ģeopolitisko situāciju un cenšoties nepieļaut starptautisko attiecību saasināšanos un iespējamās provokācijas attiecībā uz Rēzeknes vēsturisko mantojumu, kas sabiedrībā tiek uztverts neviennozīmīgi. Tādējādi kapsētas teritorijā jau vēsturiski ir izveidojies padomju karavīru apbedījumu komplekss un šai tematikai veltīta pieminekļa pārcelšana noslēgs vienota ansambļa izveidi Otrā pasaules kara upuru un kritušo padomju karavīru piemiņai.

Pašvaldībā informē, ka piemineklis "Rēzeknes atbrīvotājiem" tika atklāts 1976.gada 3.jūlijā par godu 32.gadadienai, kopš pilsēta tika "atbrīvota no fašistiskajiem iekarotājiem". "Atbrīvotāji" gan paši bija okupanti. Pieminekļa autori ir tēlnieki Otto Kalējs un Ojārs Siliņš, kā arī arhitekts Elmārs Salguss.

Jau ziņots, ka Krievijas veiktā uzbrukuma Ukrainā dēļ pašvaldības lemj par padomju okupācijas slavinošu pieminekļu demontāžu vai pārvietošanu, bet Saeima grasās ar likumu to noteikt par obligātu prasību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais