Baltkrievijas sabiedrība var paļauties uz Latvijas atbalstu cīņā par demokrātiskām brīvībām, pauž Rinkēvičs

TVNET/LETA
Baltkrievijas sabiedrība var paļauties uz Latvijas atbalstu cīņā par demokrātiskām brīvībām, pauž Rinkēvičs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska ierodas uz tikšanos ar Ministru prezidentu Ministru kabinetā.
Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska ierodas uz tikšanos ar Ministru prezidentu Ministru kabinetā. Foto: Zane Bitere/LETA

Baltkrievijas sabiedrība var paļauties uz Latvijas ilgstošu atbalstu cīņā par demokrātiskām brīvībām, uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), kurš šodien tikās ar Baltkrievijas demokrātisko spēku līderi Svjatlanu Cihanousku.

Ministrs uzsvēra, ka prasības pēc visu politiski ieslodzīto atbrīvošanas un jaunām vēlēšanām starptautisko novērotāju klātbūtnē ir nemainīgas. Ja nebūs redzamu uzlabojumu cilvēktiesību jomā, Latvijas atbalsts sankcijām turpināsies.

Ministrs solījis, ka tiks turpināts atbalsts, kuru kopš 2020.gada augusta Latvija sniedz Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Tāpat ministrs uzsvēra, ka būtiski, lai Baltkrievijas demokrātisko spēku pārstāvji būtu vienoti izpratnē un darbos par Baltkrievijai nepieciešamajām reformām.

Pārrunājot situāciju reģionā, Rinkēvičs apliecināja, ka Latvija skaidri saprot, ka Krievijas karu Ukrainā atbalsta Lukašenko režīms, nevis Baltkrievijas tauta. Savukārt Cihanouska izteica pateicību par Latvijas sniegto palīdzību Baltkrievijas sabiedrībai un skaidro nostāju jautājumā par baltkrievu tautas demokrātisko pamattiesību ievērošanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu