Nepaliec malā! "Origo" laukumā ar koncertiem un vērtīgu izsoli atzīmēs pasaules Asinsdonoru dienu

Egoiste
Foto: VADC

Laukumā pie t/c “Origo” 16. jūnijā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina apmeklēt Starptautiskajai asinsdonoru dienai veltītu publisko programmu “Ziedo no sirds”. Būs iespēja ziedot asinis VADC izbraukuma autobusā, uzzināt savu hemoglobīna līmeni un asins grupu, savukārt no plkst. 15 gaidāmas uzrunas, kam sekos koncerts ar tādu mūziķu kā Chris Noah, grupu "Indygo" un "7 dēli" uzstāšanos.

Foto: Ielūgums.

Koncerta laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Ziedot.lv labdarības izsolē - iegūt vērtīgas dāvanas no sabiedrībā zināmām personībām, VADC sadarbības partneriem un t/c “Origo”. Iegūtie līdzekļi palīdzēs varonīgajai astoņgadniecei Alisai, kas piedzīvojusi 50 asins pārliešanas un kam šobrīd ļoti nepieciešami līdzekļi intensīvam rehabilitācijas kursam.

Ik mēnesi laukumā pie t/c “Origo” viesojas VADC izbraukuma autobuss, taču 16. jūnijā ikmēneša iespēja ziedot asinis pārtaps īpašā pasākumā, aicinot gan esošos, gan potenciālos asinsdonorus kā iesaistīties, tā arī labi un vērtīgi pavadīt laiku.

“Lai ārsti varētu palīdzēt visiem pacientiem, gada laikā Latvijā ir nepieciešami vairāk nekā 50 tūkstoši asins ziedojumu. Tas nozīmē, ka katru dienu vairākiem simtiem cilvēku ir jāizdara šis nozīmīgais darbs. Starptautiskajā asinsdonoru dienā vēlamies pateikties visiem pašaizliedzīgajiem asinsdonoriem un iedrošināt cilvēkus, kuri vēl nekad nav ziedojuši asinis. Esam gandarīti, ka pasākums top ciešā sadarbībā ar aktīviem asinsdonoriem no t/c “Origo”, tāpat koncerta mūziķi un izsoles dalībnieki ir VADC asindraugi. Diemžēl donoru iesaiste un ziedojums ļoti bieži ir tikai sākumpunkts, lai kāds smagi slims pacients varētu pilnvērtīgi dzīvot.

Mazā Alisa ir īsta cīnītāja, kuras ārstēšanas procesā bijuši līdzdalīgi vismaz 50 asinsdonori. Šajos svētkos vēlamies iet soli tālāk un sadarbībā ar Ziedot.lv labdarības izsolē savākt līdzekļus meitenītes rehabilitācijai,” aicinot pievienoties donoru pulkam un doties uz pasākumu, akcentē VADC direktore Egita Pole.

Gada laikā izbraukumos pie Origo ziedojuši asinis vairāki simti cilvēku, savukārt turpat kaimiņos esošajā VADC pastāvīgajā ziedošanas vietā Merķeļa ielā 11 gada griezumā asinis noziedo teju astoņi tūkstoši cilvēku.

“Tirdzniecības centrs “Origo” atbalsta sociāli atbildīgu rīcību, un tādēļ esam īpaši priecīgi, ka ilgstošā sadarbība ar VADC šobrīd rezultējusies publiskā pasākumā, mudinot cilvēkus domāt, kā atbalstīt un palīdzēt citiem. “Origo” iesaistīšanās asinsdonoru kustības atbalstā ir balstīta mūsu uzņēmuma vērtībās, piedāvājot tirdzniecības centra apmeklētājiem un nomniekiem iesaistīties arī sabiedriski nozīmīgās aktivitātēs,” saka “Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Pasākumā “Ziedo no sirds” laika posmā no 14.00 – 18.00 darbosies VADC izbraukuma autobuss un VADC aktivitāšu telts.

Ar veselīgu pārsteigumu donorus lutinās “Narvesen”, taču ar gardu kafijas devu – “Caffeine”.

Pasākums svinīgi tiks atklāts plkst. 15:00, bet no plkst. 15:30 apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs mūziķi no Lindas Garančas mūzikas studijas, grupas 7 dēli un IndyGo, taču koncertprogrammu noslēgs Chris Noah.

Koncerta laikā no plkst. 16.00 – 18.00 apmeklētāji aicināti piedalīties izsolē, kurā tiks izsolīti pieci iespaidīgi dāvanu grozi, ko sarūpējuši sabiedrībā zināmi cilvēki, "Origo" nomnieki un VADC atbalstītāji.

Aktrise Liene Sebre Alisas atbalstam izsolīs četrus ielūgumus uz TUTAs koncertu “Vasaras ceļojums”, basketboliste Gunta Baško ziedos izlases kreklu un bumbu ar autogrāfu, mākslinieks Kristians Brekte pievienosies ar oriģinālu tušas zīmējumu, TV personība un “Ziedo no sirds” pasākuma vadītāja Kristīne Komarovska solīšanai piedāvās īpašus boksa cimdus, bet Chris Noah kādam no izsoles dalībniekiem palīdzēs iegūt pirmās iemaņas veikbordā.

Sabiedrībā zināmo cilvēku ziedojumus Alisas rehabilitācijai papildinās vērtīgas lietas no t/c “Origo”, “Pranamat”, “Sportland”, “Čili pizza”, “TET”, “Swedbank”, “TopShop”, izdevniecības “Liels un mazs” un veikparka “O Wake”.

“Alisai ir tikai astoņi gadi, un tas, ko meitenīte un viņas ģimene ir pārdzīvojusi, ir prātam neaptverami. Alisai gada vecumā konstatēja ļaundabīgu audzēju, kā dēļ viņa pārcietusi astoņus ķīmijas terapijas kursus, vairāk nekā 50 asins pārliešanas. Viņa ir izcīnījusi cīņu cauri reanimācijai, un jau vairākus gadus audzējs ir atkāpies. Pēc slimības mazajai stipriniecei bija jāmācās viss no jauna, lai palīdzētu meitenītei dzīvot pilnvērtīgi, viņai priekšā vēl ir intensīvs rehabilitācijas kurss. Lai arī Alisai ir stipra un atbalstoša ģimene, kas ar viņu ir kopā šajā laikā, ģimenei ir ļoti vajadzīgi ievērojami līdzekļi rehabilitācijai un speciālistu konsultācijām,” piedalīties labdarības izsolē un sniegt atbalstu Alisai aicina, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Izsole notiks divos cēlienos laika posmā no plkst. 16.00 – 18.00 starp muzikālajām performancēm. Dāvanu grozu sākuma cena: 10 eiro, viens solis izsolē 5 eiro. Visi izsolē iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv Alisas atbalstam.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts un iegūtie materiāli var tikt izmantoti t/c “Origo” un VADC publicitātes materiālos.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!