Pk, 31.03.2023.

«Rīgas namu pārvaldnieks» atjauno līgumsodus par kavētiem maksājumiem

«Rīgas namu pārvaldnieks» atjauno līgumsodus par kavētiem maksājumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Namu apsaimniekotāja "Rīgas namu pārvaldnieks" izkārtne.
Namu apsaimniekotāja "Rīgas namu pārvaldnieks" izkārtne. Foto: Artūrs Ķipsts / LETA

Pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atjaunos līgumsodus par kavētiem maksājumiem. Uzņēmums neredzot pamatu to darīt, bet jūtoties spiests sodus atjaunot, jo to dara arī citi, informē Latvijas Televīzija (LTV).

Nokavējuma procentus “Rīgas namu pārvaldnieks” sāk rēķināt no 1. jūlija. Tie parādīsies jau jūlija rēķinā.

“Šis lēmums bija nosacīti neizbēgams. Ja mēs saņemam rēķinu no pakalpojuma sniedzēja jau ar šīm soda sankcijām, ir skaidrs, ka tās parādīsies mūsu rēķinā,” informēja “Rīgas namu pārvaldnieks” Komunikācijas daļas vadītājs Krists Leiškalns.

Uzņēmumi “Rīgas siltums” un “Rīgas ūdens” skaidroja, ka līgumsodi ir bijuši ilgstoši, bet atcelti vien pēdējās divās apkures sezonās.

“Tie faktiski ir mūsu zaudējumi, nesaņemot maksājumus. Mēs, protams, esam sociāli atbildīgs uzņēmums, bet otrā pusē mums ir jādomā arī par izmaksām,” akcentēja SIA “Rīgas ūdens” Finanšu departamenta direktors Sandis Māliņš.

“Šobrīd naudas plūsma “Rīgas siltumam” ir ļoti aktuāla, jo mēs rīkojam iepirkumu procedūras un iegādājamies apkurināmo nākamajai sezonai,” skaidroja AS “Rīgas siltums” valdes locekle Birute Krūze.

“Tieši tāpat kā pagājušajā rudenī, visticamāk, arī šajā rudenī Rīgas pašvaldība kā īpašnieks “Rīgas ūdenim”, “Rīgas namu pārvaldniekam” un daļēji arī “Rīgas siltumam”, mēs, visticamāk, aicināsim uzņēmumiem nepiemērot soda procentus par laikus nesamaksātiem maksājumiem," uzsvēra Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Ja tiks saņemts aicinājums no Rīgas domes, “Rīgas namu pārvaldnieks” un “Rīgas ūdens” atteiksies no līgumsodiem. To darīs arī “Rīgas siltums”, bet pie nosacījuma, ka to atbalstīs arī citi uzņēmuma akciju turētāji.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu