Anglijā un Velsā krogu skaits sarucis līdz rekordzemam līmenim

TVNET/LETA
Foto: EPA/Scanpix

Pandēmijas un pieaugošo izmaksu rezultātā krogu skaits Anglijā un Velsā sarucis līdz vēl nepieredzēti zemam līmenim.

2022.gada pirmajā pusē krogu skaits nokrities zem 40 000, kas ir par 7000 mazāk nekā pirms desmit gadiem.

Aizvērtie krogi tiek vai nu nojaukti, vai pārbūvēti par dzīvojamajām mājām vai birojiem, teikts nekustamo īpašumu nozares konsultāciju uzņēmuma "Altus Group" pētījumā.

Pētījuma autori norāda, ka tos krogus, kas spējuši pārdzīvot pandēmiju, tagad apdraud augstā inflācija un strauji augušās energoresursu cenas.

"Lai gan krogi pandēmijas laikā demonstrēja vērā ņemamu dzīvotspēju, tagad tie pieredz jaunas problēmas, cīnoties ar uzņēmējdarbības izmaksu krīzi, ko rada pieaugušās enerģijas cenas, inflācijas spiediens un nodokļu celšana," uzsver "Altus Group" Lielbritānijas nodaļas vadītājs Roberts Heitons.

Laikā no pagājušā gada beigām līdz šī gada jūnijam Anglijā un Velsā aizvērti 200 krogu.

Vislielākos zaudējumus cietusi Rietummidlenda, kur pusgada laikā slēgti 28 krogi. Tikmēr gan Londona, gan Austrumanglija katra zaudējusi 24 krogus.

Saskaņā ar pētījumu, ko veikusi Lielbritānijas Alus un krogu apvienība kopā ar Lielbritānijas Viesnīcnieku un Apvienotās Karalistes Viesmīlības institūtu, tikai 37% no viesmīlības nozares uzņēmumiem nes peļņu.

Tāpēc nozare prasa valdībai sniegt lielāku atbalstu.

"Kad krogi ir spiesti aizvērties, tas ir liels zaudējums kopienai, un šie skaitļi atklāj postošo ainu, kā ciemi, mazpilsētas un pilsētas visā valstī zaudē krogus," norādījusi Lielbritānijas Alus un krogu apvienības vadītāja Emma Makklārkina.

Svarīgākais
Uz augšu