Izsludināta pieteikšanās populārākajām Riga TechGirls bezmaksas apmācībām “Iepazīsti tehnoloģijas”

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Aicinot vēl vairāk iepazīt tādus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomas virzienus kā kiberdrošība, mākslīgais intelekts, datu analītika, dizaina domāšana, programmēšana, projektu vadība un testēšana, kā arī veicinātu aktīvāku sieviešu iesaistīšanos tehnoloģiju jomā, biedrība Riga TechGirls ar Google.org, Tet un citu tehnoloģiju uzņēmumu atbalstu jau trešo gadu pēc kārtas organizē bezmaksas apmācības sievietēm digitālo prasmju pilnveidošanai un pārkvalifikācijai. Pieteikšanās izglītības programmai “Iepazīsti tehnoloģijas” norit no 5. jūlija līdz 9. augustam.

Eiropā teju 82%* no IT jomā strādājošajiem ir vīrieši. Situācija Latvijā ir visai līdzīga – no visiem IT jomā nodarbinātajiem 23% ir sievietes. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas prognozēm** līdz 2027. gadam Latvijā iztrūkums pēc augstākās kvalifikācijas speciālistiem zinātnē, tehnoloģijās, inženierzinātnēs un matemātikā var pieaugt līdz pat 14 000.

Divu gadu laikā “Iepazīsti tehnoloģijas” izglītības programmā iesaistījušies jau vairāk nekā 10 000 dalībnieku - lielākoties sievietes, tomēr interesi izrādījuši un programmā uzņemti arī vīrieši. Līdz šim apmācības veiksmīgi apguvuši un sertifikātus saņēmuši 3742 dalībnieki. Turklāt teju 99% dalībnieku šo izglītības programmu ieteiktu arī citiem, bet 85% jauniegūtās zināšanas labprāt pielieto esošajā vai jaunā darbavietā.

Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone piebilst, ka vienmēr ir patīkami vērot un sekot līdzi dalībnieku izaugsmei. “Tas tikai vēlreiz apstiprina, ka esam uz īstā ceļa. To, protams, pierāda arī lielais pieteikumu skaits, kas mūs iedvesmo, ik gadu šo programmu turpināt arvien jaunā kvalitātē. Arī turpmāk vēlamies veicināt tieši sieviešu interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē, bet vienlaikus programmai aicinām pieteikties ikvienu interesentu, jo zināšanas par nākotnes darba iespējām un prasmēm IKT jomā nepieciešamas ikvienam Latvijas iedzīvotājam,” norāda A. Andersone.

Apmācības “Iepazīsti tehnoloģijas” norisināsies no šī gada 9. augusta līdz 27. oktobrim tiešsaistē lekciju un semināru formātā divas reizes nedēļā. Kā norāda organizatori, programmas mērķis nav iemācīt programmēt, bet gan sniegt ieskatu IKT jomās, tādējādi radot izpratni par šo nozari un tajā nepieciešamajām prasmēm. Programma paredzēta ikvienam bez vai ar minimālu iepriekšējo pieredzi bez konkrēta vecuma ierobežojuma.

“Nereti saskaramies ar sabiedrībā valdošo priekšstatu, ka IT ir programmēšana. Un te gribētos vēlreiz uzsvērt – tā nav tikai programmēšana. IT joma ir ļoti daudzpusīga – kiberdrošība, mākslīgais intelekts, datu analītika, dizaina domāšana, projektu vadība un testēšana un daudz kas cits. Programma sniedz uzskatāmus piemērus, ka IT der arī tām, kuras nav mācījušās nedz programmēt, nedz ir bijušas ļoti zinošas matemātikā, kā arī tām, kuras līdz šim strādājušas pilnīgi citās nozarēs. Vienlaikus dalībniecēm tiek sniegtas arī vērtīgas norādes, kā pēc programmas apgūšanas turpināt pilnveidot savas prasmes,” atklāj Riga TechGirls līdzradītāja un mentoru programmas vadītāja Diāna Butina.

Lai piesaistītu vēl plašāku interesentu loku pievienoties “Iepazīsti tehnoloģijas” apmācībām, Riga TechGirls organizē arī informatīvo kampaņu, laužot stereotipus, ka tehnoloģiju joma ir kaut kas pārāk sarežģīts un grūts. Ar tādiem saukļiem kā, piemēram, “Vieglāk nekā diskutēt vecāku čatā”, “Vieglāk nekā ar augstpapēdenēm pa bruģi” biedrība cer pievērst arī to sieviešu uzmanību, kuras līdz šim nav iesaistījušās Riga TechGirls rīkotajos pasākumos.

Apmācības “Iepazīsti tehnoloģijas” latviešu valodā vada 50 IT jomā strādājoši speciālisti, galvenokārt sievietes, daloties ne vien ar zināšanām, bet arī sniedzot programmas dalībniecēm nepieciešamo atbalstu un motivāciju. Lekcijas un seminārus dalībniecēm ir iespēja noskatīties sev vēlamā laikā arī ierakstā.

“Tehnoloģiju pasaule ir ļoti daudzveidīga un esmu pārliecināts, ka ikviens tajā var atrast savu lomu. Lai strādātu tehnoloģiju nozarē, būtiskākais ir vēlme un prasme mācīties, jo šī ir nozare, kas nepārtraukti attīstās, tāpēc mums nepārtraukti ir jāattīstās tai līdzi. Projekts dalībniekiem sniedz drošu un atbalstošu vidi, kā arī attīsta izpratni par tehnoloģijām. Tādēļ noteikti aicinām izmantot iespēju arī šogad un pieteikties, uzlabot savas zināšanas, vadīt savu attīstību un veidot savu nākotni. Riga TechGirls

komanda ir paveikusi lielisku darbu, veidojot plašu apmācību un atbalsta programmu sievietēm. Tai pat laikā dzirdēti komentāri no vīriešiem, ka arī viņi vēlētos piedalīties šādā vērtīgā un pat unikālā programmā. Tāpēc šoreiz īpaši vēlamies iedrošināt arī kungus izaicināt sevi un pieteikties mācībām,” saka Tet galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins.

Pieteikties apmācībām var internetā, projekta “Iepazīsti tehnoloģijas” mājaslapā: https://iepazistitehnologijas.lv/. Sekmīgi apgūstot apmācības, dalībnieces saņems sertifikātu. Absolventēm būs iespēja pieteikties arī mentoringa programmai, kurā pieredzējuši nozares eksperti palīdzēs saprast, kā šīs zināšanas turpināt attīstīt un pielietot.

Apmācības Iepazīsti tehnoloģijas organizē Riga TechGirls, un tās norisinās trešo gadu. Programmas galvenais partneris ir Google.org un tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet. Atbalstītāji ir arī IT uzņēmums Swisscom DevOps Center Riga, kā arī Porsche centrs Rīga. Informatīvie atbalstītāji: mediji – TVNET Group, Delfi, Ir, digitālās vides reklāmas medijs Visual Media, Clear Channel, digitālā radošā aģentūra WRONG Digital un komunikāciju aģentūra Deep White.

*Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI) 2021. gadā

**Ekonomikas ministrijas 2020. gada ziņojums “Par darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozēm”

Par Riga TechGirls

Riga TechGirls ir pirmā biedrība Latvijā, kuras mērķis ir nodrošināt vienlīdzību, veicinot digitālo prasmju attīstību ikvienam, bet īpaši atbalstot meiteņu un sieviešu pievienošanos IT jomai. Biedrība apvieno tehnoloģiju entuziastus, organizē pasākumus un atbalsta programmas, lai veicinātu ikviena interesenta izaugsmi tehnoloģiju jomā. Vienlaikus Riga TechGirls kopienā ir plašs IT vēstnešu un mentoru loks, kuri palīdz sievietēm pārkvalificēties un attīstīt karjeru IT nozarē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu