S, 25.03.2023.

Vēlreiz meklē Vidzemes Augstskolas rektora amata pretendentus, mēnešalga 4500 eiro pirms nodokļiem

TVNET/LETA
Vēlreiz meklē Vidzemes Augstskolas rektora amata pretendentus, mēnešalga 4500 eiro pirms nodokļiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Vidzemes Augstskolas (ViA) atkārtoti meklē rektora amata pretendentus, liecina sludinājums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Uz rektora amatu var kandidēt persona, kurai ir zinātnes doktora grāds, pieredze un sasniegumi zinātnē, pieredze un sasniegumi augstākās izglītības vai inovāciju jomā. Tiek pieprasīta arī darba pieredze vadošā amatā, darba pieredze starptautiskā vidē un nevainojama reputācija.

Alga par rektora pienākumu veikšanu ir 4500 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Piesakoties konkursa pirmajai kārtai, pretendentiem līdz 31.augustam jāiesniedz ViA padomei adresēta motivācijas vēstule, iekļaujot informāciju par atbilstību rektora amata kandidātam izvirzītajiem kritērijiem, tai skaitā apliecinājumu par nevainojamu reputāciju, kā arī tēžu formā - redzējumu par ViA stratēģisko attīstību. Pretendentiem jāiesniedz izglītību, akadēmisko un zinātnisko kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas, dzīves gājuma apraksts, iekļaujot zinātnisko publikāciju un monogrāfiju sarakstu vai citus apliecinājumus par darbību zinātnes, augstākās izglītības vai inovāciju jomā.

Tāpat pretendentam jāiesniedz apliecinājums par piekrišanu personas datu apstrādei, lai nodrošinātu ViA rektora kandidāta izvirzīšanas un ievēlēšanas norisi.

Jau ziņots, ka ViA Satversmes sapulcē nav izdevies ievēlēt jaunu rektoru, tāpēc augstskolas padome uz šo posteni rīkos atkārtotu starptautisku konkursu.

Starptautiskā konkursā uz rektora vietu tika saņemti trīs pieteikumi, no kuriem augstskolas padome tālāk uz vēlēšanām Satversmes sapulces sēdē virzīja divus kandidātus - līdzšinējo ViA Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāni un pašreizējo rektora pienākumu izpildītāju Agnesi Dāvidsoni un Rīgas Stradiņa universitātes docentu Māri Andžānu, kuri otrajā vērtēšanas kārtā bija saņēmuši augstāko novērtējumu.

Saskaņā ar Augstskolu likumu, lai ievēlētu rektoru bija nepieciešama vismaz 21 balss "par" jeb lielākā daļa no 40 Satversmes sapulces dalībnieku balsīm. Satversmes sapulcē piedalījās 34 no 40 biedriem. Līdz ar to pietiekamu saņemto balsu pārsvaru neieguva neviens kandidāts.

No 2013.gada martam līdz 2022.gada februārim rektora amatu ViA ieņēma Gatis Krūmiņš, kurš amatā pavadīja divus termiņus. Krūmiņš turpina darbu ViA gan kā augstskolas padomes loceklis, gan kā vadošais pētnieks un docētājs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu