Latviešu mūziķi atbalsta Radio Latviešu Hiti atgriešanos FM apraidē visā Latvijā

Apmaksāta informācija
Latviešu mūziķi atbalsta Radio Latviešu Hiti atgriešanos FM apraidē visā Latvijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Publicitātes foto

EHR Mediju Grupa atsākusi Radio Latviešu Hiti plašu apraidi FM, papildus nodrošinot aktuālas mūzikas latviešu valodā atskaņošanu Rīgā, Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Limbažos, Liepājā un Jēkabpilī. Rīgā radiostacija skanēs leģendārajā 101. FM frekvencē. Latvijas radiostacijās mūzika latviešu valodā tiek atskaņota par maz, ko atzīst arī Latvijas mūziķi. Atbilstoši mūsdienu mediju transformācijas tendencēm Latviešu Hiti būs aktīvi visos digitālajos kanālos. Līdzīgi Eiropas Hitu Radio un Radio SuperHits nodrošinās radošas digitālā satura programmas un, paralēli pamata radiostacijai, veidos arī digitālos latviešu mūzikas straumēšanas kanālus, piemēram Latviešu Mūzikas Deju Grīdu un HipHop.

Uzrunāts par Radio Latviešu Hiti atgriešanos FM apraidē, Intars Busulis atzīmē, ka Latvijā bija nepieciešama radiostacija, kas pārraida latviešu hitu mūziku, jo tas dod vairāk iespēju izpausties jaunajiem mūziķiem dzimtajā valodā: “Tas ir apsveicami un es pats arī vēlos klausīties radiostaciju, kur skan tikai latviešu hiti. Man ir svarīgi izteikties dzimtajā valodā un izteiksmes veids ir mūzika, dziesmas. Tas ir pamatu pamats. Galu galā latviešu valoda ir mana mīļākā valoda un arī visi mani mīļie runā un vēlas mani dzirdēt tieši latviski. Tieši valodā, kurā mēs domājam, iespējams paust visdziļākās emocijas un patiesākās jūtas.”

Savukārt mūziķis un producents Guntars Račs, vaicāts, kāpēc ir svarīgi dziedāt latviski, ņemot vērā angļu valodas globālo lomu kopumā un starptautiskā mūzikas tirgus iespējas atsevišķi, uzver, ka latviešu valoda ir vienīgā patiesi unikālā lieta, kas mums ir, un tā ir vienīgā iespēja izdzīvot mūsu mūzikai, kā mūsu kultūras daļai: “Mēs varam daudz ko atdarināt, bet tas nekad nebūs unikāli atšķirībā no dziesmām tieši latviešu valodā.” Producents norāda, ka esošajās radiostacijās mūzika latviešu valodā tiek atskaņota par maz, jo dziesmas latviešu valodā ir unikāla mūsu kultūras sastāvdaļa, neatkarīgi no to žanra, stila vai mūzikas ritma. “Uzskatu, ka jāatbalsta ikviena iniciatīva, t.sk., latviešu hitu radiostacijas attīstīšana: “Tā būtu iespēja popularizēt un nodot nākamajām paaudzēm mūsu dziedāšanas kultūru, kas aptver visdažādākos stilus un noskaņas,” ar savu redzējumu dalās G.Račs.

Radiostacija ļaus EHR Mediju Grupai nostiprināties Latvijas tirgū kā radio auditorijas līderim. Latviešu hitu devīze ir #Klausies savējos, jo EHR ir svarīgi atbalstīt vietējos mūziķus un pandēmijā cietušo izklaides industriju, informējot par nozares jaunumiem, koncertiem un pasākumiem Savējo ziņās. Šobrīd radio Latviešu Hiti ir dzirdami bijušajā XO FM apraides tīklā Rīgā (101.0 FM), Valmierā (103.4 FM), Cēsīs (104.7 FM), Smiltenē (103.1 FM), Limbažos (103.0 FM), Liepājā (93.5 FM) un Jēkabpilī (93.4 FM), kā arī joprojām EHR.fm lapā un APP Latvijā populārākajā radio aplikācijā ar Android Auto un Apple CarPlay iespējām, kā arī visos citos radio servisos digitālajā vidē no jebkuras vietas pasaulē, tādējādi uzturot saikni ar latviešu diasporu.

Foto: Publicitātes foto

“Dziedāt un klausīties dziesmas latviski mūsdienās ir stilīgi un šādā veidā mēs faktiski sniedzam atbildi uz sabiedrībā augošo pieprasījumu un tas ir kārtējais EHR ieguldījums veidot mūsdienīgu un stilīgu staciju. Tas ir arī Latvijas mūziķu darba novērtējums, jo tikai ar kvalitatīvu saturu un augstvērtīgu mūziku dzimtajā valodā mēs varam konkurēt sāncensībā ar globālo kultūru. Pēc EHR aplikācijas datiem Latviešu hiti jau gadiem ir populārākā radiostacija internetā, tādēļ izlēmām investēt vēl vienā FM tīklā un sniegt iespēju šo formātu izbaudīt visplašākajai auditorijai. Radio Latviešu hiti atgriešanās FM apraidē ir dāvana mūsu uzticīgākajiem klausītājiem. Nu jau ar pieciem radiostaciju zīmoliem nodrošinām mūsdienīgu un demogrāfiski līdzsvarotu piedāvājumu Latvijas reklāmdevējiem, sasniedzot vairāk nekā 700 tūkstošus plašu auditoriju FM apraidē un digitālajā vidēs ik nedēļu,” radiostacijas izveidi komentē Guntars Traubergs, EHR Mediju Grupas līdzīpašnieks un attīstības vadītājs.

Radio Latviešu hiti atskaņo tikai rūpīgi atlasītus un populārus hitus latviešu valodā, kas radīti, sākot ar 90-to gadu sākumu un tiek pasniegti mūsdienīgā audio noformējumā. Latviešu Hiti ir vienīgā šāda segmenta radiostaciju FM apraidē. Turklāt, šlāgeri Radio Latviešu hiti repertuārā netiek iekļauti. Pateicoties mūsu komandas pieredzei un zināšanai, esam izstrādājuši Radio Latviešu hiti programmatisko stilu, kas ļaus klausīties savējos, ienesot harmoniju un patiesas emocijas ik katrā automašīnā, birojā un mājās. Turklāt tā tiek veidota ciešā sadarbībā ar klausītājiem, kuri ar saviem balsojumiem par dziesmām EHR mājaslapā var ietekmēt dziesmu rotāciju un iekļūšanu topos. Radio Latviešu Hiti sadarbojas ar plašu mūziķu un izpildītāju loku, veicinot Latvijas mūzikas nozares straujāku attīstību un konkurētspēju.

Foto: Publicitātes foto

Par būtisku Latviešu hiti programmas daļu turpmāk kļūs izklaides ziņas ar aktuālāko latviešu hitu ikdienas TOP 5 un nedēļas TOP 20, kā arī raidījums Latviešu Mūzikas Skatuve, kurā aktīvi sekosim visiem latviešu mūzikas notikumiem, atbalsts kuriem būs mūsu prioritāte. Par svarīgu uzskatām kā mūsu klausītājus, tā arī ētera skanējuma satura veidotājus – mūziķus, tādēļ Radio Latviešu hiti ir radījuši digitālu saturu Youtube kanālā ar nosaukumu ‘’Izstāsti Hitu’’. ‘’Izstāsti Hitu’’ ļauj mūziķim izklāstīt dziesmu tapšanas aizkulises, dalīties ar atmiņām par lirikas vai melodijas tapšanas procesu un vēstījumu. Katru saruna tiek noslēgta ar izvēlētās dziesmas izpildījumu Radio Latviešu hiti studijā.

Apvienotā EHR Grupa šobrīd ir populārākā komerciālo radiostaciju grupa, atbilstoši FM un digitālajās platformās sasniegtajai auditorijai, EHR Grupas stacijām klausītājs dienā atvēl vidēji 2,5 stundas. EHR Mediju Grupā ietilpst pieci FM staciju zīmoli: Radio Latviešu Hiti, SuperHits Radio, Eiropas Hitu Radio, EHR Russkie Hiti un Retro FM Latvija, kā arī EHR.fm - mūzikas straumēšanas WEB un APP serviss.

Seko Savējiem:

Radio Latviešu Hiti Instagram

Radio Latviešu Hiti Facebook

Radio Latviešu Hiti Youtube

Slēdz iekšā un klausies savējos!

Par EHR: www.ehrmediagroup.lv

Klausies www.ehr.fm – kur internets – tur mūzika.

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu