C, 28.09.2023.

Latvijas skolēni izcīna četras medaļas starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Latvijas skolēni starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē izcīnījuši četras medaļas, informē Valsts izglītības satura centra pārstāve Ieva Apsīte.

Olimpiāde attālinātā režīmā norisinājās no 12.jūlija līdz 18.jūlijam, un to šogad organizēja Francija. Tajā tradicionāli piedalījās 56 olimpiādes dalībvalstis.

Sudraba medaļu ieguva Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Rūdis Freipičs, savukārt pārējie - Rīgas Ostvalda vidusskolas skolēns Andrejs Bojaarevičs, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēns Linards Lūsis un Babītes vidusskolas skolēns Alekss Pugejs - ieguva bronzas medaļas.

Olimpiādes dalībnieki nedēļas garumā risināja gan ierastos problēmjautājumus par tādām tēmām kā ģeoloģija, klimats, ekoloģija, saimniecība un cilvēkģeogrāfija, gan veica ģeogrāfijā ierastos lauku darbus, attālināti iepazīstoties un risinot uzdotos jautājumus par Francijas reģionu ap Parīzi. Neiztika arī bez attālināti pētīto teritoriju kartēšanas.

Latvijas izlase visu izlašu reitingā ierindojās augstajā 13.vietā. Par olimpiādes uzvarētāju kļuva skolēns no Kazahstānas, bet par pasaules stiprāko izlasi šogad kronēta Singapūra.

Visi izlases dalībnieki uzsvēra olimpiādes veiksmīgo norisi attālinātajā formātā, kā arī tās pārdomāto programmu, kurā starp uzdevumu risināšanu bija arī izklaidējoši kulturāli pasākumi. Skolēni atzina, ka tomēr pietrūkusi komunikācija ar citu valstu dalībniekiem, kas ierasti veidojusi olimpiāžu neformālo daļu.

Latvijas izlasi startam olimpiādē sagatavoja Jaunās ģeogrāfu skolas komanda - Uldis Klepers, Morics Roberts Mūrnieks, Armands Rudušs un Gatis Kampernovs.

Starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes mērķi ir veicināt jauniešu interesi par ģeogrāfijas studijām un pierādīt ģeogrāfijas kā mācību priekšmeta nozīmi, vienlaikus pievēršot jauniešu uzmanību ar ģeogrāfiju saistīto zināšanu un prasmju kvalitatīvas apguves nozīmei un vērtībai.

Latvijas skolēnu dalība Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē īstenota projektā "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais