P, 15.08.2022.

Kas ir mainījies metāllūžņu nodošanas procesā?

TVNET
Kas ir mainījies metāllūžņu nodošanas procesā?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Fragments no video

Zaļāks dzīvesveids kā daļa no virzības uz ilgtspējīgākas attīstības mērķi, ne vienmēr ir ekonomiski izdevīgākais. Tomēr, rūpējoties par apkārtējo vidi un planētu, kas tiešā veidā ietekmē ikkatra dzīves kvalitāti, zaļais dzīvesveids ir ilgtspējīgs risinājums sniegt savu mazu artavu kopējam labumam.

Nenoliedzami, tas ir dzīvesveids, kas var nozīmēt lielākas investīcijas savu ikdienas paradumu maiņas procesā - plastmasas produktu aizstāšana ar materiāliem, kas sadalās dabā, nereti izmaksu ziņā ir apjomīgāka personīgā investīcija. It sevišķi lielāki pirkumi, kas vērsti uz savas ekoloģiskās pēdas mazināšanu, piemēram, elektroauto iegāde un uzturēšana, saules bateriju, zemes siltumsūkņa vai vēja ģeneratoru uzstādīšana privātīpašumos pieprasa lielus ieguldījumus. Līdz ar to šādā gadījumā zaļš dzīvesveids var būt alternatīva cilvēkiem, kam ir ne tikai pārliecība, bet arī finansiālie līdzekļi.

VIDEO: VISS PAR METĀLA PĀRSTRĀDI

Metāllūžņu nodošanu var uzskatīt par zaļā dzīvesveida aktivitāti, kas ne tikai nepieprasa papildu līdzekļus tās praktizēšanai savā ikdienā, bet tā arī sniedz finansiālu atlīdzību. Šobrīd, pateicoties Eiropas Savienības regulām un atbildīgiem uzņēmumiem, metāllūžņu nodošanas un pārstrādes bizness ir pielāgots mūsdienu standartiem par rūpēm pret apkārtējo vidi. Metāls ir viens no tiem aprites ekonomikas materiāliem, kas pārstrādes rezultātā iegūst lielāku vērtību un kalpo kā izejmateriāls. Taču, lai sagatavotu kvalitatīvu un videi nekaitīgu pārstrādātā metāla gatavo produkciju, ko iepērk metalurģijas uzņēmumi, ir nepieciešams to rūpīgi sašķirot un attīrīt no nemetāliskajiem piejaukumiem (piemēram, plastmasa, gumija un eļļas).

Nogādājot vecos, nekam nederīgos metālus metāllūžņu pieņemšanas punktos, ir iespējams būt drošam, ka metāla veids tiks atpazīts un iešķirots pie līdzīgiem metāliem. Tas ir process, kurā tiek ievērotas gan vides, gan darba drošības prasības, kura galarezultātā persona gūst ne tikai finansiālu atlīdzību, bet arī apziņu, ka viņa rīcība ir veicinājusi vides sakoptību un drošību, resursu taupīšanu ar aprites ekonomikas palīdzību, sniedzot vecām lietām jaunu dzīvi. Nevar noliegt, ka ikvienā mājsaimniecībā rodas metāllūžņi – sadzīves tehnika, būvniecības materiāli, transportlīdzekļi vai lauksaimniecības tehnika un daudz kas cits. Izmantojot iespēju un nododot tos metāllūžņu punktos, atkritumu poligonos nonāks vien tikai tie materiāli, kas nav no metāla. Ņemot vērā, ka no metāllūžņiem tiek izgatavoti gatavi produkti, ko iegādājas metalurģijas uzņēmumi, lai ražotu savu produkciju, metāla atkritumus ir iespējams uzlūkot kā izejmateriālu ar pievienoto vērtību jaunu lietu radīšanai. Līdz ar to, domājot par metāllūžņiem no vides tīrības aspekta, ir iespējams arī saņemt finansiālu atlīdzību, ko iespējams ieguldīt tālākās personīgās aktivitātēs zaļā dzīvesveida ietvaros.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu