Sv, 2.04.2023.

Oficiāli apturēta Latvijas un Krievijas vienošanās par ekonomisko sadarbību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ministru kabinets. Ilustratīvs attēls.
Ministru kabinets. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šonedēļ ir apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par ekonomisko sadarbību, liecina Ārlietu ministrijas paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Minētā vienošanās apturēta 1.augustā. Tajā pašā datumā arī apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par starpvaldību komisijas izveidošanu ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jomās darbība.

TVNET jau ziņoja, ka no pirmdienas apturēta arī Latvijas un Krievijas 2010.gada vienošanās par abu valstu pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, paredz valdības 14.jūlija lēmums.

Savukārt 16.maijā apturēta Latvijas un Krievijas valdību līguma par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tā protokola darbība.

Tāpat 16.maijā apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13.panta darbība.

Vienošanās 13.pants paredzēja, ka saskaņā ar starptautisko praksi Latvija nodrošina memoriālo būvju un karavīru masu apbedījuma vietu sakopšanu, labiekārtošanu un saglabāšanu valsts teritorijā, kā arī neliek šķēršļus mirušo militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu apglabāšanai un apbedīšanas rituālu veikšanai.

Tādā pašā veidā Krievijas puse nodrošina memoriālo būvju un latviešu, līvu un Latvijas pilsoņu, kuri gājuši bojā karu un represiju rezultātā Krievijas teritorijā, apbedījuma vietu sakopšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu