S, 28.01.2023.

26 Rietumvalstis vienojas sniegt papildu atbalstu Ukrainas aizsardzības stiprināšanai

TVNET/LETA
26 Rietumvalstis vienojas sniegt papildu atbalstu Ukrainas aizsardzības stiprināšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Baltijas valstu un Polijas prezidenti apmeklējuši Kijivas apgabala Borodjanku.
Baltijas valstu un Polijas prezidenti apmeklējuši Kijivas apgabala Borodjanku. Foto: Ekrānuzņēmums no Twitter

Ceturtdien 26 rietumvalstis vienojušās sniegt papildu finansējumu, ieročus un apmācību iespējas Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanai, pastāstīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), kurš Dānijā piedalījās konferencē par sabiedroto iespējām sniegt nepieciešamo palīdzību.

Pabriks teica, ka konferencē pulcējas 26 valstis, kas vēlreiz apliecinājušas, ka gatavas sniegt vēl lielāku atbalstu nekā līdz šim.

"Konkrētais devums no šīs konferences bija gan papildu finansiālais, gan arī interešu spēju salīdzināšana starp valstīm, kuras var ražot un sakoordinēt nepieciešamās lietas," uzsvēra ministrs.

Pabriks plašāk nekomentēja to, kāds tieši atbalsts tiks novirzīts Ukrainai. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka rietumvalstu atbalsts Ukrainai būs pietiekams tikai tad, kad karš būs uzvarēts.

Tāpat Pabriks nekomentēja, kāda veida militāru atbalstu Latvija turpinās sniegt Ukrainai, taču viņš apliecināja, ka tuvākajā laikā sabiedrība par to tiks informēta. Tāpat Latvija turpinās apmācīt Ukrainas karavīrus.

Pabriks norādīja, ka rietumvalstu atbalsts Ukrainai kopš kara sākuma ir pieaudzis.

"Kara sākumā virkne valstu bija bailīgas un skeptiskas," atgādināja ministrs.

Jau ziņots, ka ceturtdien Kopenhāgenā notika Ukrainas, Lielbritānijas un Dānijas rīkota konference par sabiedroto iespējām sniegt nepieciešamo palīdzību Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanā.

Konferences mērķis ir sekmēt sadarbību starp Ukrainu un virkni sabiedrotajām valstīm, īpaši Ziemeļeiropas un Austrumeiropas valstīm, lai nodrošinātu militāro un finansiālo palīdzību, kā arī īstenotu nepieciešamo apmācību, palīdzot Ukrainai cīņā pret Krievijas izvērsto brutālo karu.

Latvija ir arī viena no Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalstīm, kuras apņēmušās palīdzēt Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas pirmā sanāksme notika šī gada aprīlī ASV militārajā bāzē Ramšteinā, Vācijā, piedaloties daudzu pasaules valstu aizsardzības ministriem.

Kopš kontaktgrupas izveides Ukraina ir saņēmusi būtisku atbalstu. Piemēram, ASV piegādājušas prettanku un pretgaisa aizsardzības ieročus, haubices un munīciju, bezpilota lidaparātus un helikopterus Mi-17.

Tāpat grupas dalībvalstis nodrošinājušas pārtikas produktus, kājnieku ieroču munīciju, medicīnas preces, formas tērpus un citu Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešamo. Kontaktgrupas dalībvalstis Ukrainai piegādā arī humāno palīdzību, palīdzot kara skartajiem civiliedzīvotājiem.

Latvija Ukrainai sniegusi nozīmīgu militāro palīdzību, nodrošinot ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu