P, 30.01.2023.

Šrēders iesūdzējis tiesā Vācijas parlamentu par ekskanclera privilēģiju atņemšanu

LETA/DPA
Šrēders iesūdzējis tiesā Vācijas parlamentu par ekskanclera privilēģiju atņemšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders, kurš izpelnījies kritiku par ciešajām saitēm ar Krieviju, iesūdzējis tiesā Vācijas parlamentu par vairāku bijušā kanclera privilēģiju atņemšanu, ziņu aģentūrai DPA atklājis viņa advokāts.

78 gadus vecais Šrēders sūdzībā Berlīnes Administratīvajā tiesā pieprasījis, lai viņam atdod biroju parlameta ēkā, kas viņam tika atņemts maijā.

Vācijas parlamenta budžeta komiteja maijā nolēma, ka Šrēderam jāatsakās no tiesībām uz biroju Bundestāgā, bet viņš varēs saglabāt pensiju un personīgo apsardzi.

Šrēdera juristi apgalvo, ka parlamenta budžeta komitejas lēmums samazināt finansējumu Šrēdera birojam parlamentā un galu galā slēgt to bijis nelikumīgs, liecina DPA rīcībā nonākušais juridiskās firmas paziņojums.

Tiek apgalvots, ka Šrēders vairs nepilda "atlikušos oficiālos pienākumus", bet nav paskaidrots, kādi ir šie pienākumi un kā tiek noteikts, vai tie tiek pildīti, kā arī nav noteikts, kāda procedūra šajā saistībā ir jāievēro, teikts juridiskās firmas paziņojumā.

Šrēders, kurš bija Vācijas kanclers no 1998.gada līdz 2005.gadam, ticis plaši kritizēts par augstu amatu ieņemšanu Krievijas energokompānijās, un tikai pēc liela sabiedrības spiediena viņš maijā atteicās no Krievijas enerģētikas kompānijas "Rosņeftj" padomes priekšsēdētāja krēsla.

Vēlāk Šrēders arī paziņoja, ka neieņems amatu Krievijas gāzes koncerna "Gazprom" direktoru padomē, kuram viņš bija izvirzīts.

Taču nesenā intervijā privātajai raidorganizācijai RTL/ntv Šrēders kārtējo reizi atteicās distancēties no Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Tomēr Vācijas sociāldemokrātu (SPD) arbitrāžas komiteja pirmdien atzina, ka Šrēderu nav pamata izslēgt no partijas.

Šrēders neesot pārkāpis partijas statūtus, sadarbojoties ar Putinu un ieņemot amatus Krievijas valsts uzņēmumos, paziņoja SPD Hannoveres nodaļa, kuras biedrs ir bijušais kanclers.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu