O, 27.09.2022.

"Tele2" uzstādījis 18 jaunas 5G bāzes stacijas

TVNET/LETA
"Tele2" uzstādījis 18 jaunas 5G bāzes stacijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Shutterstock

Mobilo sakaru operatora SIA "Tele2" uzstādījis 18 jaunas 5G mobilo sakaru bāzes stacijas, informē kompānija.

Jaunās bāzes stacijas atrodas Rīgā, Rēzeknē, Bauskā, Baložos, Jelgavā, Līvānos, Salaspilī, kā arī Līčos Ropažu novadā, Dalbē Jelgavas novadā, Dāliņos Bauskas novadā un Jāņupē Olaines novadā.

Jau iepriekš "Tele2" 5G mobilo sakaru bāzes stacijas darbojās Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Mārupē, Saldū, Salacgrīvā, Siguldā, Talsos, Ogrē, Olainē, Valmierā un Ventspilī.

Patlaban "Tele 2" 5G tīkls ir pieejams 26 apdzīvotās vietās Latvijā.

"Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa informē, ka šī gada otrajā pusgadā uzņēmums izvērš 5G tīklu, un līdz rudens beigām tas tikšot nodrošināts vēl vairāk nekā 20 apdzīvotās vietās Latvijā.

Ņemot vērā iedzīvotāju skaitu un 4G tīkla noslodzi, visvairāk 5G staciju tikšot uzstādīts blīvāk apdzīvotās vietās.

Jau ziņots, ka "Tele 2" Apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija gandrīz 74,9 miljoni eiro, kas ir par 5,9% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Savukārt kompānijas EBITDAaL jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, amortizācijas un pēc nomas 2022.gada pirmajā pusgadā bija 30 miljoni eiro, kas ir par 9% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā pusgadā.

Tostarp šogad otrajā ceturksnī "Tele2" apgrozījums bija 38,3 miljoni eiro, kas ir par 6,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, bet kompānijas EBITDAaL augusi par 8%, sasniedzot 15,4 miljonus eiro.

kompānijas investīcijas mobilo sakaru tīkla un pakalpojumu attīstībā pirmajā pusgadā veidoja 5,2 miljonus eiro, kas bija par 81% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, tostarp otrajā ceturksnī ieguldīti gandrīz četri miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā pērn otrajā ceturksnī.

Pieslēgumu skaits "Tele2" tīklā šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par 2,5%, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu.

Jau vēstīts, ka "Tele2" pagājušajā gadā strādāja ar 152,246 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 7,6% un bija 31,864 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu