Pk, 9.06.2023.

Okupācijas pieminekļa obeliska iegāšana dīķi nav nogalinājusi tur mītošās zivis

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ovāciju pavadībā krīt pieminekļa obelisks
Ovāciju pavadībā krīt pieminekļa obelisks Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pārdaugavā Padomju armijas karavīru pieminekļa obeliska iegāšana dīķī nav nogalinājusi tur mītošās zivis.

Kā informē Rīgas domē, pēc obeliska iekrišanas ūdenī dīķī nav redzētas beigtas zivis, bet zem ūdens vērojama ierastā dzīvība.

Strādnieki atraduši vienu karūsu, kas ar ūdens šļakatām tikusi izmesta krastā, un ielaiduši to atpakaļ dīķī.

Nākamās nedēļas sākumā varētu notikt dīķa izsūknēšana un zivju savākšana.

TVNET jau ziņoja, ka padomju armijas karavīru pieminekļa dīķī mītošās zivis plānots atdot zoodārzam.

Konsultējoties ar vides speciālistiem, noskaidrots, ka zivis pārvietot uz citu ūdenstilpi nedrīkst, tādēļ tās nolemts vest uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un nodot dzīvnieku ēdināšanai.

Kā nosaka Zvejniecības likums, vietējo zivju sugu pārvietošanai dabiskajās ūdenstilpēs, kā arī Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos neatkarīgi no īpašuma veida nepieciešams pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" saskaņojums.

Arī Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi aizliedz pārvietot zivis un vēžus no vienas ūdenstilpes otrā.

TVNET jau ziņoja, ka ceturdien nogāzts centrālais pieminekļa elements - obelisks, bet pirms tam tika novāktas cilvēku tēlu skulptūras.

Vairāku gadu garumā pie pieminekļa 9.maijā pulcējās tūkstošiem cilvēku - bijušajās Padomju Savienības teritorijās pēc atsevišķām iniciatīvām tika organizētas svinības Sarkanās armijas uzvarai pār pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā. Arī Latvijā joprojām daļa sabiedrības piekopj tradīciju atzīmēt tā dēvētos Uzvaras svētkus, tomēr jau izsenis šis datums Austrumeiropā tiek identificēts ar Baltijas valstu okupāciju un aneksiju PSRS sastāvā.

Jautājums par to, vai Latvijā ir vieta padomju armijai veltītajam piemineklim Uzvaras parkā, īpaši aktualizējās līdz ar Krievijas sākto karu pret Ukrainu. Diskusijas par šiem jautājumiem ir noslēgušās, Saeimai pieņemot likumu, kas nosaka, ka līdz rudenim Latvijā jānovāc visi ar kapavietām nesaistītie padomju režīmam veltītie pieminekļi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu