Sv, 2.10.2022.

Ziemas riepas - kādam zīmolam dot priekšroku?

Apmaksāta informācija
Ziemas riepas - kādam zīmolam dot priekšroku?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Publicitātes foto

Auto sagatavošana ziemas sezonai ir jāveic laicīgi, lai nebūtu tā, ka ziema un sniegs auto īpašniekus pārsteidz nesagatavotus. Primāri, lai auto būtu gatavs ziemas sezonai, ir jāpadomā par kvalitatīvām ziemas riepām un drošu to montāžu.

Latvijas likumdošana nosaka, ka ar ziemas riepām ir jābrauc laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam. Vieglajiem auto ziemas riepu minimālajam protektoru dziļumam, ir jābūt 4 mm. Tam noteikti ir jāseko līdzi un jāpārbauda, jo vecām riepām protektoru dziļums mēdz būt krietni vien mazāks, kas līdz ar to, nav vairs paredzēts braukšanas apstākļiem ziemā.

Drošas braukšanas pamatā ir laikapstākļiem un ceļa segumam piemērots braukšanas ātrums, bet tas viss iet roku rokā ar auto riepu kvalitāti. Īpaši ziemas apstākļos auto vadītājiem ir jābūt drošiem gan par savām braukšanas prasmēm, gan auto tehnisko stāvokli.

Riepu tipi un populārākie ražotāji

  • Vissezonas riepas piemērotākas būs tiem auto vadītājiem, kas visbiežāk brauc pa pilsētas ceļiem, kuri ir regulāri tīrīti un uzraudzīti. Šīm riepām ir vidēji mīksts gumijas sastāvs, līdz ar to lieliskas saķeres īpašības. Vissezonas riepas ir laba izvēle arī tiem auto vadītājiem, kuri ar auto gadā nenobrauc vairāk, kā 10 000 km. Toties skarbos ziemas apstākļos šī noteikti nebūs piemērota izvēle.
  • Skandināvu tipa jeb frikcijas ziemas riepas ir viens no labākajiem variantiem, ko izvēlēties, ja ar auto ir jābrauc ziemas apstākļos. Šī tipa riepām ir lieliska saķere un bremzēšanas īpašības. Ar frikcijas ziemas riepām var būt droša braukšana jebkādos ziemas apstākļos.
  • Ziemas riepas ar radzēm ir izplatītāka izvēle tieši mūsu platuma grādos. Jo tās nodrošina stabilu braukšanu gan pa ledu, gan dziļu sniegu un puteņainiem ceļiem. Vienīgi jārēķinās ar to, ka slīdamība ir iespējama braucot pa slapju asfaltu vai bruģi.
  • Radžojamas ziemas riepas, kas īpašību ziņā ir līdzīgas jau minētajām ziemas riepām ar radzēm. Bez radzēm šīs riepas, protams, nevarēs sniegt vēlamo rezultātu, līdz ar to vienmēr ir iespēja riepās “sašaut” radzes, ko var veikt auto servisā.

Pie populārākajiem un zināmākajiem riepu ražotāju zīmoliem noteikti ir jāmin Hankook ziemas riepas. Īpaši pieprasītas ir arī Sailun ziemas riepas un Bridgestone zīmola riepas. Svarīgi ir iegādāties jaunas un kvalitatīvas riepas, ko var nodrošināt tikai un vienīgi uzticami un atzīti ražotāji. Protams, vienmēr pastāv iespēja iegādāties arī lietotas riepas, bet jāatceras, ka tas allaž var izrādīties riskants darījums.

Pārvietojoties ar auto drošība ir pirmajā vietā. Ne tikai auto vadītāja drošība, bet arī pasažieru un apkārtējo cilvēku. Tādēļ neriskējiet un nelieciet savam auto apšaubāmas izcelsmes riepas.

Ziemas riepas nav pirkums vienai sezonai, bet gan vairākām, līdz ar to droši varat teikt, ka tas ir labs ilgtermiņa ieguldījums Jūsu un arī apkārtējo drošībā.

Ja tieši šobrīd ziemas riepu iegāde ir aktuāls jautājums, tad aplūkojiet kādu ziemas riepu klāstu piedāvā e- veikals 220.lv. Kas nodrošina saviem pircējiem vienu no plašākajiem ziemas riepu piedāvājumiem visā Latvijā. Interneta veikals 220.lv ir demokrātisks un domā par to, lai jebkurš pircējs, kurš meklē savam auto ziemas riepas, tās arī varētu iegādāties. Jo mūsu veikalā piedāvātās ziemas riepu cenas ir sākot no ekonomiskās klases, līdz pat luksus klases cenām. Lai visi pircēji būtu apmierināti.

Iegādāto preci varat saņemt ar kurjera starpniecību vai arī klātienē 220.lv pasūtījumu saņemšanas punktā Krasta ielā 52, Rīgā. Ka arī Daugavpilī, Cietokšņa ielā 60 un Liepājā, Siena ielā 4.

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu