/nginx/o/2025/04/28/16806249t1h8d2e.png)
Vai tevi kādreiz ir nomocījis bezmiegs? Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā miega trūkums kļūst arvien izplatītāks, un cilvēki meklē dažādus veidus, kā atgūt spēkus. Daudzās dienvidu valstīs diendusa jeb siesta ir neatņemama dienas sastāvdaļa, taču pie mums tikai retais atļaujas dienas vidū mazliet atpūsties. Vai diendusa var uzlabot miega kvalitāti un palīdzēt cīņā ar bezmiegu?
Kā diendusa ietekmē organismu?
Pēcpusdienā daudzi cilvēki izjūt enerģijas kritumu – pasliktinās koncentrēšanās spējas, palēninās reakcija un parādās miegainība. Zinātnieki ir atklājuši, ka šajā laikā īsa atpūta var ievērojami uzlabot gan fizisko, gan garīgo pašsajūtu. Diendusa palīdz:
- atjaunot enerģiju un uzlabot darba spējas,
- stabilizēt garastāvokli un mazināt stresu,
- samazināt asinsspiedienu un uzlabot sirds darbību,
- stiprināt atmiņu un veicināt radošumu.
/nginx/o/2025/04/28/16806252t1he846.png)
Cik ilgi jāguļ diendusa?
Diendusas ilgums ir ļoti svarīgs faktors, kas nosaka tās ietekmi uz organismu. Atkarībā no individuālajām vajadzībām, ir divi optimāli diendusas veidi:
- Īsā diendusa (20–30 minūtes) – palīdz atjaunot enerģiju, neieslīgstot dziļā miega fāzē. Šāds snaudas ilgums ir ideāli piemērots tiem, kas naktī guļ pietiekami un vēlas tikai kļūt možāki.
- Garā diendusa (90 minūtes un vairāk) – ļauj iziet cauri pilnam miega ciklam, kas var būt īpaši noderīgi cilvēkiem, kuri naktīs cieš no miega traucējumiem vai nepietiekami izguļas.
Svarīgi ievērot, ka diendusai nevajadzētu būt pārāk vēlu – vispiemērotākais laiks ir plkst. 13–15. Ja snaud pievakarē, tas var negatīvi ietekmēt nakts miegu un padarīt aizmigšanu vēl grūtāku.
Kā sagatavoties diendusai?
Lai diendusa būtu efektīva, jāievēro daži vienkārši noteikumi.
- Izvēlies mierīgu un tumšu vietu – vislabākā ir guļamistaba, kurā nav traucējošu trokšņu. Ja tas nav iespējams, vari izmantot miega masku un ausu aizbāžņus.
- Izvairies no traucēkļiem – izslēdz tālruņa skaņu un, ja nepieciešams, izmanto aplikācijas ar nomierinošām dabas skaņām vai balto troksni.
- Guli ērtā temperatūrā – vēsā telpā miegs ir kvalitatīvāks, tāpēc nodrošini patīkamu klimatu un pārklājies ar vieglu segu.
- Uzstādi modinātāju – ja vēlies tikai īsu diendusu, uzliec modinātāju, lai nepārkāptu vēlamo miega ilgumu un justos možs pēc pamošanās.
Bezmiegs un melatonīns
Melatonīns ir hormons, kas regulē miega un nomoda ciklu. Tas palīdz iemigt, uzlabo miega kvalitāti un samazina trauslo miegu. Cilvēkiem, kuri cieš no bezmiega vai izjauktiem diennakts ritmiem (piemēram, pēc laika joslu maiņas), melatonīna līmenis var būt zems. Šādos gadījumos var palīdzēt uztura bagātinātāji, kas satur melatonīnu un nomierinošus augu ekstraktus, piemēram, pasifloru, baldriānu un apiņus.
/nginx/o/2025/04/28/16806251t1hd7b4.png)
Vai diendusa ir domāta visiem?
Lai gan diendusa var būt noderīga lielākajai daļai cilvēku, dažiem tā var radīt problēmas. Piemēram, ja jau tāpat cieš no grūtībām aizmigt vakarā, diendusa var vēl vairāk izjaukt diennakts ritmu. Tāpat cilvēkiem ar hronisku bezmiegu vajadzētu konsultēties ar speciālistu, lai atrastu sev vispiemērotāko miega režīmu.
Diendusa ir efektīvs veids, kā uzlabot pašsajūtu un atjaunot enerģiju, ja tā tiek ievērota pareizi. Svarīgi izvēlēties atbilstošu miega ilgumu un laiku, lai tā neietekmētu nakts miegu. Ja ciet no miega traucējumiem, var būt vērts apsvērt melatonīna lietošanu vai miega režīma pielāgošanu. Galu galā, labi izgulējies cilvēks ir laimīgāks, produktīvāks un veselīgāks!
Lotos Pharma melatonīns – labam miegam!
Melatonīns ir dabisks miega hormons, kas palīdz aizmigt un novērst trauslo miegu, tādējādi tas var palīdzēt kā krācējam, tā blakusgulētājam.
Good Sleep Spray ir pirmais zem mēles izsmidzināms miega līdzeklis, kura sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku¹ un atvieglot ar diennakts ritma izjaukšanu saistītās sajūtas², savukārt pasifloras augs darbojas sedatīvi un palīdz uzturēt psihisko relaksāciju un veselīgu miegu.
Good Sleep Caps kapsulas miegam tāpat satur melatonīnu¹, pasifloru un citus augu ekstraktus. Baldriāns veicina mentālo veselību. Apiņiem piemīt nomierinošs efekts.
¹ Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas.
² Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 0,5 mg melatonīna ceļojuma pirmajā dienā neilgi pirms gulētiešanas un pirmajās dienās pēc nonākšanas galamērķī.
/nginx/o/2025/04/28/16806254t1h9f1e.jpg)
Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.