Latvijas un Austrijas prezidenti nosoda Krievijas pretlikumīgos "referendumus"

TVNET/LETA
Latvijas un Austrijas prezidenti nosoda Krievijas pretlikumīgos "referendumus"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ilmārs Znotiņš/Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien darba vizītes laikā Vīnē ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu īpaši pārrunāja jautājumus saistībā ar Krievijas izraisīto karu un pretlikumīgi rīkotajiem "referendumiem" Ukrainas teritorijā, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

"Latvija stingri nosoda Krievijas pretlikumīgi rīkotos "referendumus" okupētajos Ukrainas apgabalos par to iekļaušanu Krievijā un neatzīst to rezultātus. Ukrainas teritorija ir tāda, kāda tā ir starptautiski atzītajās robežās," uzsvēra Valsts prezidents.

Tāpat Levits norādīja, ka Krievijas sāktais karš ir ideoloģisks, un tas demonstrē Krievijas imperiālistiskās un koloniālās ambīcijas. Abi prezidenti pārrunāja nepieciešamību turpināt sniegt visa veida atbalstu Ukrainai, īpaši atzīmējot bēgļu uzņemšanu un izglītības nodrošināšanu ukraiņu bērniem.

Levits atzīmēja, ka Latvija augsti novērtē Austrijas sadarbību ar NATO, īpaši dalību starptautiskajās misijās. Abi prezidenti akcentēja NATO atturēšanas un aizsardzības politikas nozīmi, jo Krievijas militārā agresija pret Ukrainu nav tikai reģionālās drošības jautājums, jo apdraud arī globālo drošību un stabilitāti.

Latvijas un Austrijas prezidenti sarunā uzsvēra lieliskās divpusējās attiecības, sadarbību Eiropas Savienībā un veiksmīgo kopdarbu dažādos ekonomiku veicinošos projektos, īpaši izceļot "Rail Baltica".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu