Sv, 4.12.2022.

Apkures pieslēgšana daudzdzīvokļu mājām notiks pakāpeniski, informē "Siltumserviss Rīga"

TVNET/LETA
Apkures pieslēgšana daudzdzīvokļu mājām notiks pakāpeniski, informē "Siltumserviss Rīga"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Paula Čurkste/LETA

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, precīzs datums apkures pieslēgšanai visām daudzdzīvokļu mājām nav plānots, informē PS "Siltumserviss Rīga" pārstāve Elīna Silionova.

Tomēr pēc sadarbības partneru pieprasījuma, PS "Siltumserviss Rīga" ir gatavs sākt savu klientu daudzdzīvokļu ēku pieslēgšanu apkurei.

Šobrīd apkure pārsvarā pieslēgta jauno projektu ēkās, kas aprīkotas ar mūsdienīgām apkures sistēmām, ietverot arī individuālu temperatūras regulēšanas funkciju dzīvokļos.

Kopumā apkurei pieslēgtas jau vairāk nekā 100 daudzdzīvokļu ēkas, PS "Siltumserviss Rīga" un tās biedru klientu daudzdzīvokļu mājas.

Savukārt ēkas, kurās ir padomju laikā izbūvētās apkures sistēmas - bez iespējām individuāli regulēt siltumu dzīvokļos - neskaitot atsevišķus izņēmumus, pagaidām nogaida un nesteidzas pieslēgt apkuri, tādējādi mēģinot mazināt ar īpašuma lietošanu saistītās izmaksas.

PS "Siltumserviss Rīga" skaidro, ka apkures pieslēgšana tik lielu uzņēmumu klientiem kā SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" aizņem nedēļu, bet visu uzņēmuma klientu ēku apkures sistēmu stabilizācija - vēl vidēji divas līdz trīs nedēļas.

Šī gada septembrī PS "Siltumserviss Rīga" noslēdza līgumu ar namu pārvaldīšanas uzņēmumu SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" par ēku iekšējo siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

Iepirkums bija izsludināts aprīlī un paredz ēku centrālās apkures un karstā ūdens apgādes sistēmu tehnisko apkopi un ārpuskārtas remontu pakalpojumu, kā arī apkures pieslēgšanu un atslēgšanu, apkures un karstā ūdens sistēmu stabilizēšanu.

PS "Siltumserviss Rīga" valdes loceklis Alberts Sūna skaidro: "Šīs apkures sezonas sākuma lielākais izaicinājums būs nodrošināt Ministru kabineta lēmuma izpildi par apkures temperatūras samazināšanu, nodrošinot komfortablu temperatūru visiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, jo vairumā ēku centralizētās siltumapgādes sistēmas nav veidotas ar iespējām veikt individuālus regulējumus visos dzīvokļos."

Savukārt SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis norāda, ka lēmums par apkures pieslēgšanu tiks pieņemts, balstoties uz ilgtermiņa laika prognozi, lai, strauji mazinoties temperatūrai, klientu dzīvokļos būtu komfortabli apstākļi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu